ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هیوندای الانترا
اخبار خودرو

پرفروش‌ترین خودروهای جهان؛ از وولینگ هونگ وانگ تا فورد موستانگ

در سه ماهه دوم سال 2022، بالاخره محققان و آمارگیران موفق شدند تا پرفروش‌ترین خودروهای جهان در سال 2021 را مشخص کنند. این جستجو در 106 کشور از پنج قاره جهان انجام شده است که ...

در سه ماهه دوم سال 2022، بالاخره محققان و آمارگیران موفق شدند تا پرفروش‌ترین خودروهای جهان در سال 2021 را مشخص کنند. این جستجو در 106 کشور از پنج قاره جهان انجام شده است که 99 درصد بازار خودرو جهانی را شامل می‌شوند. مدل‌هایی که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت، پرفروش‌ترین خودروهای جهان به ازای هر بخش در سراسر جهان هستند.

شاسی‌بلندها

پرفروش‌ترین شاسی بلند جهان در سال 2021 تویوتا راو 4 بوده است که در چین با نام Wildlander شناخته می‌شود. از این خودرو در سراسر جهان 1.13 میلیون دستگاه فروخته شد که نسبت به سال 2020، شش درصد رشد را نشان می‌دهد.

پرفروش‌ترین خودروهای جهان

دومین شاسی بلند پرفروش سال 2021 هوندا CR-V بود که با آمار فروش 903000 دستگاه و سه درصد رشد نسبت به سال 2020 در رده دوم ایستاد. نیسان ایکس تریل با فاصله اندکی در جایگاه سوم ایستاد و پس از آن نیز مزدا CX-5، هاوال H6، فولکس واگن تیگوان و فورد کوگا قرار گرفتند.

پرفروش‌ترین خودرو جمع‌وجور سال

مدتی است که مشتریان به خرید خودروهای جمع‌وجور علاقه چندانی نشان نمی‌دهند و تنها در برخی کشورها خودروهای کوچک شانس فروش دارند. پرفروش‌ترین خودرو کوچک جهان در سال 2021 میلادی، اتومبیل چینی وولینگ هونگ گوانگ Mini EV است که عنوان پرفروش‌ترین خودرو الکتریکی در چین را نیز در اختیار دارد.

پرفروش‌ترین خودروهای جهان در هر بخش

رتبه دوم پرفروش‌ترین خودرو کوچک سال به فولکس واگن پولو اختصاص دارد که نسخه کوچکتری از فولکس واگن گلف است. سوزوکی سوئیفت و نویوتا یاریس در رتبه‌های سوم و چهارم قرار دارند، در حالی که جایگاه پنجم در اختیار سایپا تیبا، خودرو کوچک و ملی ایرانی تعلق دارد.

خودرو‌های کوچک

سدان‌های کوچک چندان در ایالات متحده محبوب نیستند و عمده مشتریان آن‌ها در اروپا ساکن هستند. تویوتا کرولا، نیسان سنترا و هوندا سیویک سه خودرو کوچک پرفروش در جهان هستند. فولکس واگن گلف نیز که زمانی پرفروش‌ترین خودرو سال بود، در سال 2021 رتبه 49 امین اتومبیل پرفروش سال را به خود اختصاص داد.

خودروهای لوکس

از بین خودروهای لوکس، بی ام و سری 3 با فروش 329000 دستگاه طی سال 2021 موفق شد تا رتبه اول این بخش را به خود اختصاص دهد. فروش این خودرو طی سال 2021 به سبب رشد تقاضا در آمریکا و آسیای شرقی 12 درصد افزایش یافت. برادر بزرگتر این خودرو یعنی بی ام و سری 5 با فروش 277000 دستگاه در رده دوم قرار گرفت.

بی ام و سری 5

رتبه سوم نیز به مرسدس بنز کلاس E اختصاص یافت که فروش 231000 دستگاه را در سال 2021 تجربه کرد. رتبه‌های بعدی نیز به ترتیب در اختیار مرسدس کلاس C، مرسدس کلاس S‌ و بی ام و سری 7 قرار گرفت.

خودروهای اسپرت

پرفروش‌ترین خودرو اسپرت سال 2021 میلادی فورد موستانگ بود که با وجود کاهش 15 درصدی فروش نسبت به سال 2020، همچنان رتبه اول را حفظ کرد. دوج چلنجر و پورشه 911 در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفتند و جایگاه‌های بعدی نیز به ترتیب در اختیار شورولت کوروت و مزدا CX-5‌ قرار گرفت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی