ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

«خودرو ۴۵» تا پایان ۱۴۰۲ وارد بورس خواهد شد

مدیران استارتاپ خودرو ۴۵ خبر از ورود سهام این مجموعه به بورس تا سال ۱۴۰۲ دادند. این مدیران همچنین تاکید کردند که قصد دارند تا پایان امسال نیز تعداد شعبات خود را در سراسر کشور ...

مدیران استارتاپ خودرو ۴۵ خبر از ورود سهام این مجموعه به بورس تا سال ۱۴۰۲ دادند. این مدیران همچنین تاکید کردند که قصد دارند تا پایان امسال نیز تعداد شعبات خود را در سراسر کشور به پنجاه مورد برسانند و رشد ۳.۵ برابری را مثل سالهای گذشته، تجربه کنند.

نشست خبری خودرو ۴۵ روز ۲۹ خرداد ماه با حضور اصحاب رسانه و به مناسبت چهار سالگی این مجموعه در خانه کارمان برگزار شد. در این نشست مدیران خودرو ۴۵ به سخنرانی پرداختند و از داستان این برند و وجه تمایزهای آن با سایر محصولات مشابه و همچنین برنامه‌های آینده خودرو ۴۵ صحبت به میان آوردند.

«مجید قاقازانی» مدیر مارکتینگ خودرو ۴۵ در این نشست اعلام کرد آنها هم اکنون با بیش از ده هزار شریک تجاری همکاری میکنند و تعداد شعب این استارتاپ در سراسر کشور به عدد یازده رسیده است: «ما در سال ۱۴۰۰ رهبر بازار خرید و فروش خودروی دست دوم بودیم و رشد ۳.۵ برابری تجربه کردیم که میخواهیم همین میزان رشد را در سال جدید نیز تکرار کنیم.»

او با ذکر این نکته که داستان خودرو ۴۵ با مهاجرت معکوس مدیرعامل آن آغاز شده گفت :

«داستان خودرو ۴۵ با یک مهاجرت معکوس آغاز می‌شود و در سال ۹۶ فاندر اصلی مجموعه به کشور برگشت و ایده خود را تبدیل به یک استارتاپ می‌کند. خودرو ۴۵ در ابتدا با نام کارپارس شروع میشود و بعد از سه ماه به خودرو ۴۵ تغییر اسم میدهد. این مجموعه در یک پارکینگ کوچک در ستارخان کار خود را آغاز می‌کند و بعد از یک سال محصولات ابتدایی خود را عرضه میکند و در سال ۹۷ دو اپلیکیشن کارشناسی و اپلیکیشن دیلر را عرضه می‌کند. در سال ۹۸ به پنج شعبه در تهران دست پیدا کردند و اولین شعبه شهرستان ایجاد میشود و همکاران تجاری تا پایان سال ۹۹ به بیش از پنج هزار مورد می‌رسد و در حال حاضر این آمار به ده هزار نفر هم رسیده است. در سال ۱۴۰۰ خودرو ۴۵ در فضای C2P به جایگاه خوبی رسید و به رهبری این بازار دست پیدا کرده است. در حال حاضر این مجموعه در سراسر ایران ده شعبه دارد و قرار است و تعداد شعب به زودی به ۳۰ برسد و رشد ۳.۵ برابری را نیز مانند سالیان گذشته، مجددا تجربه کند. این مجموعه با دویست نیرویی که در آن کار میکنند، همچنین قصد دارد در سال ۱۴۰۲ بعد از اینکه به بیش از ۵۰ شعبه رسید، وارد بورس هم بشود.»

قافازانی در ادامه صحبت‌های خود تاکید کرد آنها دنبال آوردن امنیت به بازار خرید و فروش خودروی دست دوم هستند: «میخواهیم این فضا شفاف ‌و نظام مند شود.» او با ذکر این نکته که می‌خواهند فرهنگ خرید و فروش خودروی دست دوم را در ایران ارتقا ببخشند گفت: «ما میخواهیم رهبر بازار بمانیم و لزوما منظورمان فقط در عدد و رقم نیست بلکه میخواهیم فرهنگ خرید و فروش خودروی دست دوم را ارتقا ببخشیم و آن را از استرس ها و نگرانی های همیشگی کاربران خالی کنیم.میخواهیم کیفیت خدمات ما در بهترین حالت باشد تا مردم ایران به آنچه حقشان است برسند. همچنین مواردی نظیر نوآوری و مسئولیت پذیری و اطمینان و نظم و از همه مهمتر فاکتوری چون اعتماد از دیگر شعارهای کاری ماست.»

قاقازانی همچنین در پاسخ به سوال دیجیاتو مبنی بر اینکه تا کنون چند راند جذب سرمایه داشته‌اند اعلام کرد که تا امروز دو راند جذب سرمایه وارد این تیم استارتاپی شده است: «یکی از این جذبهای سرمایه در مراحل اولیه فعالیت ما بود و دومین جذب سرمایه نیز اخیرا و در اسفند ۱۴۰۰ انجام شده که هنوز نمی‌توانیم اطلاعات دقیقی از آن را رسانه‌ای کنیم اما تمامی اقداماتش انجام شده و به زودی جزییات آن را اعلام می‌کنیم.‌»

مدیر مارکتینگ خودرو ۴۵ همچنین به دیگر پاسخ دیجیاتو مبنی بر اینکه آیا قصد دارند در آینده وارد بازار کشورهای منطقه بشوند یا خیر گفت: «در کشورهای منطقه بازیگران قدرتمندی وجود دارند ولی ما هم از پتانسیل بازار این مناطق آگاهی داریم. صحبتهایی با کشورهای شمال ایران انجام شده هرچند کشورهای جنوب ایران برای ما جذابیت بیشتری دارد.در هر صورت حداقل تا پایان سال ۱۴۰۲ و تا زمانی که برنامه‌های فعلی نظیر ورود به بورس و افزایش تعداد شب عملیاتی نشود، قصد داریم روی بازار داخل تمرکز کنیم.»

در ادامه این نشست مدیر فروش خودرو ۴۵، «احسان گایینی» به سخنرانی پرداخت و از لزوم وجود پلتفرم‌‌های خرید و فروش آنلاین خودروی دست دوم گفت: «چرا باید پلتفرم فروش خودرو داشت ؟ جلوگیری از تقلب در مالکیت خودرو با بررسی دقیق و حرفه ای اسناد و مدارک و تجزیه و تحلیل دقیق وضعیت خودرو از شرایط مکانیکی و بدنه و شرایط مختلف مزایای راه اندازی این پلتفرم ها است.»

گایینی تاکید کرد باید یک تعادل قیمتی باید در بازار خرید و فروش خودروی دست دوم به وجود بیاید و شفافیت در آن بیشتر شود: «همچنین میخواهیم در همین حوزه اشتغالزایی مستقیم و غیر مستقیم داشته باشیم.»

به گفته مدیر فروش خودرو۴۵ آنها فرایند هفت تا نه ساعته فروش خودرو از قبیل کارهای دفترخانه ای و عوارض و خلافی و پلاک خودرو و... را در پلتفرم خودمان به ۴۵ دقیقه رسانیدند:«شما به عنوان یک فروشنده قراردادی امضا میکنید و فردا صبح پول خودرو خود را دریافت میکنید، بدون هیچ دغدغه دیگری و از دست دادن عنصر مهمی چون زمان در زندگی.» او باور دارد در این بین رضایت ۷۸ درصدی همکاران تجاری خودرو۴۵ نیز نشان از این دارد که این مسیر تا حد زیادی درست پیش رفته هرچند نیاز به اصطلاحاتی دارد.

به گفته گایینی تمامی خودروها در خودرو ۴۵ در مرحله کارشناس برایمان در شعب مجهز به اتاق نور بر اساس ۱۴۵ بررسی میشوند، مواردی چون موتور و سیستم برق و سلامت لاستیک و رنگ و گیربکس و... در این اتاق ها بررسی میشوند.

گایینی تاکید کرد ۲۱ درصد معاملات خودرو زمانی رخ میدهد که مردم به پول نیاز دارند و از همین رو کار آنها اینست که سریع این کار را انجام دهند و کارشناسی رایگان برای فروشنده و انجام خدمت رایگان برای فروشنده انجام دهند.

گایینی در خاتمه صحبت‌های خود اعلام کرد که تمرکز تیم خودرو۴۵ در حال حاضر بازار اتوموبیل و خرید و فروش خودروی دست دوم خواهد بود. او تاکید کرد آنها قصد ندارند که فعلا وار بازار موتورسیکلت بشوند چرا که این بازار یک جریان کاملا متفاوت را در خود دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی