وزیر ارتباطات رضوی زاده را به عنوان سرپرست پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات منصوب کرد

وزیر ارتباطات رضوی زاده را به عنوان سرپرست پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات منصوب کرد

با حکم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، «محمد رضوی‌زاده» به‌عنوان سرپرست پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران منصوب شد.

به گزارش دیجیاتو و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات، «عیسی زارع‌پور» ضمن تقدیر و تشکر از «وحید یزدانیان»، طی حکمی «محمد رضوی‌زاده» را به سمت «سرپرست پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات» منصوب کرد.

«ارتقای جایگاه، تغییر رویه‌ها و ماموریت‌های پژوهشگاه برای تبدیل آن به دیده‌بان، مغز متفکر و پیشران صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور»، «آینده‌پژوهی در عرصه فناوری ارتباطات و اطلاعات و دیده‌بانی فناوری‌های جدید در این حوزه و گفتمان سازی و ایجاد حساسیت نسبت به تحولات نوین در بدنه مدیریتی کشور»، «مشارکت فعال در طراحی و معماری و حل مسائل شبکه ملی اطلاعات در تعامل با مجری مربوطه»، «حل مشکلات علمی و پژوهشی و مسائل واقعی بخشه‌ای مختلف وزارتخانه و چابک‌سازی فرآیندها و ساختارهای اداری پژوهشگاه برای حل مسائل ارجاعی از سوی بخشه‌ای مختلف وزارتخانه در کمترین زمان ممکن»، «پیگیری برای اصلاح آیین‌نامه ارتقای اعضای هیئت‌علمی پژوهشگاه به‌منظور افزایش نقش «مشارکت همکاران در حل مشکلات واقعی وزارتخانه و کشور» در ارتقای علمی و اداری ایشان»، «سرمایه‌گذاری بر روی تولید فناوری و عدم ورود مستقیم به تجاری‌سازی و راهبری تجاری‌سازی فناوری‌ها از سوی شرکت‌های نوآور و دانش‌بنیان»، «ارتباط مداوم با نخبگان و تشکیل اتاق فکر در جهت شناسایی مشکلات و ارائه راهکارهای لازم جهت تصمیم سازی» و «تربیت نیروهای متخصص برای حضور در بدنه مدیریتی وزارتخانه» اهم انتظارات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از سرپرست جدید است که در حکم انتصاب وی آمده است.

رضوی‌زاده دارای مدرک دکتری مهندسی مخابرات بوده و دانشیار عضو هیئت‌علمی گروه مخابرات دانشگاه علم و صنعت است. وی همچنین رئیس پژوهشکده فناوری ارتباطات پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و عضو هیئت‌مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت است.

مدیر آزمایشگاه تحقیقاتی شبکه‌های سیار باند پهن، مدیر گروه مخابرات دانشکده برق دانشگاه علم و صنعت ایران، مدیر تحصیلات تکمیلی دانشکده برق دانشگاه علوم صنعت ایران، مدیر گروه ارتباطات رادیویی ثابت و سیار پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، مشاور سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ازجمله مهم‌ترین سوابق اجرایی او است.

سرپرست جدید پژوهشگاه ارتباطات عضو ارشد انجمن جهانی مهندسین برق و الکترونیک (IEEE) و عضو هیئت‌مدیره بخش ایران این انجمن است. نظارت و اجرای پروژه‌های تحقیقاتی متعدد، عضویت در کمیته‌های علمی کنفرانس‌ها و همایش‌های ملی و بین‌المللی، داوری در مجلات معتبر بین‌المللی و انتشار حدود یک‌صد مقاله علمی در مجلات علمی داخلی و بین‌المللی بخشی از سوابق علمی او است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.