ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

شرط شماره‌گذاری خودروها و موتورسیکلت‌های برقی

در کلان شهرهایی مانند تهران که ازدحام خودروهای بنزین سوز باعث آلودگی هوا شده است وجود یک ماشین برقی جمع‌وجور می‌تواند خیلی از مشکلات ترافیکی و آلودگی هوا را حل کند البته این نکته را ...

سپهر زنگنه
نوشته شده توسط سپهر زنگنه | ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۸:۱۵

در کلان شهرهایی مانند تهران که ازدحام خودروهای بنزین سوز باعث آلودگی هوا شده است وجود یک ماشین برقی جمع‌وجور می‌تواند خیلی از مشکلات ترافیکی و آلودگی هوا را حل کند البته این نکته را باید توجه کرد که کشورهای دیگر نیز سعی در تولید بیشتر خودورهای الکتریکی دارند که کشور ما نیز از این قاعده مستثنا نیست. در ابتدای امسال، برای نخستین بار سازمان‌ حفاظت محیط زیست مجوز شماره‌گذاری یک مدل خودروی سواری برقی منطبق بر الزامات استانداردهای مربوطه را صادر کرده است.
سرهنگ علی محمد، درباره شماره‌گذاری خودرو‌ها و موتورسیکلت‌های برقی اظهار کرد:‌ «شماره‌گذاری خودرو‌ها و موتورسیکلت‌های برقی مطابق ضوابط و مقررات دیگر وسایل نقلیه است و چنانچه این خودرو‌ها مجوز و تاییدیه سازمان ملی استاندارد و سازمان حفاظت محیط‌ زیست را داشته باشند، پلیس نسبت به شماره‌گذاری آن‌ها اقدام خواهد کرد.»
وی درباره اینکه آیا تاکنون خودرو و موتورسیکلت برقی از سوی پلیس شماره‌گذاری شده یا خیر، گفت: «سابقه درج پلاک و شماره‌گذاری این وسایل نقلیه وجود دارد و مواردی که تاییدیه‌های لازم را اخذ کرده بودند، شماره‌گذاری شدند. درواقع، هر مدل از خودرویی اعم از برقی، بنزینی، گازسوز و ... که بخواهد شماره‌گذاری شود، باید استاندارد‌های ۸۵‌ گانه را داشته باشد و سازمان استاندارد باید مستندات آن را برای پلیس ارسال و پس از تایید شماره گذاری میشود.»
طبیعتا، معاونت فنی و مهندسی پلیس راهور این موارد را بررسی کرده و در صورتی که تمام تائیدیه‌ها اخذ شده باشد ما نسبت به شماره‌گذاری اقدام می‌کنیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی