ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

عبور از کپچا در iOS 16
تکنولوژی

iOS 16 و مک او اس ونتورا برخی کپچاها را به‌طور خودکار رد می‌کنند

iOS 16 پاییز امسال منتشر می‌شود و احتمالا با نصب آن متوجه خواهید شد که به اندازه قبل با کپچاها روبرو نخواهید شد. اپل قابلیتی را برای آیفون‌ها و مک‌ها در نظر گرفته که Automatic ...

iOS 16 پاییز امسال منتشر می‌شود و احتمالا با نصب آن متوجه خواهید شد که به اندازه قبل با کپچاها روبرو نخواهید شد. اپل قابلیتی را برای آیفون‌ها و مک‌ها در نظر گرفته که Automatic Verification نام دارد و به سایت‌ها اطلاع می‌دهد که شما نه یک ربات بلکه یک کاربر واقعی هستید.

اپل برای ساخت این سیستم با دو شرکت بزرگ توزیع محتوا به نام‌های Fastly و Cloudflare همکاری کرده است. این قابلیت در iOS 16 و مک اواس ونتورا به سایت‌ها اجازه می‌دهد کاربر را شناسایی کرده و دیگر به آن‌ها کپچا نشان ندهند. با توجه به این که بخش بزرگی از سایت‌ها از سرویس‌های این دو شرکت استفاده می‌کنند، این قابلیت می‌تواند بسیار مفید باشد.

افزون بر این، از آن‌جایی که پلتفرم‌های اپل کاربران زیادی دارند، تصمیم این شرکت می‌تواند اثر بزرگی روی بازار بگذارد. سیستم جدید اپل Private Access Tokens نام دارد و تقریبا شبیه سیستمی است که می‌خواهد جایگزین گذرواژه‌ها شود. این سیستم با کمک فاکتورهای متنوعی سعی می‌کند متوجه شود که شما انسان هستید یا نه. سپس زمانی که وارد وب‌سایتی می‌شوید که معمولا از شما کپچا می‌خواهد، سایت از دستگاه می‌پرسد که با یک انسان طرف است یا خیر. اگر پاسخ مثبت باشد، دیگر کپچا نمی‌بینید.

عبور از کپچا در iOS 16

اپل حریم خصوصی را تضمین می‌کند

اپل طبق معمول می‌گوید با این سیستم از حریم خصوصی کاربران هم محافظت می‌کند. این شرکت توضیح می‌دهد که اگرچه این روش با اپل آیدی ثابت می‌کند که شما یک انسان واقعی هستید، اما اطلاعاتی مثل آدرس ایمیل یا شماره تلفن شما به سایت‌ها داده نمی‌شود. تنها داده‌ای که سایت‌ها دریافت می‌کنند، یک پاسخ مثبت یا منفی است. از سوی دیگر، اپل هم متوجه نمی‌شود که شما در حال مشاهده چه سایت‌هایی هستید و فقط با درخواستی برای تایید انسان بودن کاربر سروکار دارد.

خوشبختانه اپل تنها شرکت بزرگی نیست که روی این پروژه کار می‌کند. به گفته Fastly، گوگل هم به توسعه آن کمک کرده و به طور کلی، ایده تضمین انسان بودن کاربر توسط یک مرجع قابل اطمینان در حال پیاده شدن در استانداردهای اینترنت است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی