ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

فرودگاه امام خمینی جزئیات جدید ثبت و رجیستری گوشی را اعلام کرد

بر اساس اعلام ستاد مبارزه با قاچاق کالا در صورت خروج مسافر از منطقه گمرک پیش از رجیستری گوشی موبایل، دیگر امکان ثبت گوشی برای رجیستری وجود نخواهد داشت. شهر فرودگاهی امام خمینی با انتشار ...

بر اساس اعلام ستاد مبارزه با قاچاق کالا در صورت خروج مسافر از منطقه گمرک پیش از رجیستری گوشی موبایل، دیگر امکان ثبت گوشی برای رجیستری وجود نخواهد داشت.

شهر فرودگاهی امام خمینی با انتشار اطلاعیه‌ای خطاب به مسافران اعلام کرد: «مطابق اعلام ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در صورتی که مسافر بدون ثبت گوشی تلفن همراه در زمان ورود به کشور از محوطه گمرک خارج شود، دیگر در فرودگاه امکان ثبت گوشی برای رجیستری وجود نخواهند داشت.»

در بخش دیگری از این متن به مشکلاتی که طی مراحل ثبت گوشی پیش خواهد آمد اشاره شده و این اطلاعیه تاکید کرده: «مسافرین در نظر داشته باشند در صورتی که هنگام ثبت گوشی تلفن همراه در فرودگاه فرآیند ثبت آنها به دلیل اعلام شده دچار مشکل شود، طبق اعلام معاون گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) باید، به دفتر واردات گمرک مراجعه کنند.»

بر اساس اطلاعیه‌ای که شهر فرودگاهی منتشر کرده، مسافران برای پیگیری این موضوع به منظور مراجعه به دفتر واردات گمرک باید به آدرس تهران خیابان شهید بهشتی، خیابان میرعماد روبروی مصلی، ساختمان شماره ۲ گمرک جمهوری اسلامی ایران دفتر واردات مراجعه کنند.

گفتنیست مسافرین باید گوشی را در مبادی ورود به گمرک اظهار کنند و سپس سی روز فرصت دارند تا به صورت آنلاین، آن را از طریق پنجره واحد گمرکی، به ثبت برسانند.

تغییر و تحول مدام در روند رجیستری

البته این تصمیم گمرک و اعلام آن توسط فرودگاه امام خمینی در شرایطی است که تقریبا یک سال قبل سخنگوی گمرک از تغییر روند رجیستری موبایل به منظور تسهیل این فرایند برای مسافران خبر داده بود.

روح‌الله لطیفی، سخنگوی گمرک ایران درباره روند جدید رجیستری گوشی‌های مسافری در شهریور ماه سال 1400 اعلام کرد از این پس مسافران در لحظه ورود به فرودگاه امام صرفا اظهار اولیه موبایل را انجام می‌دهند و برای انجام مابقی اقدامات و طی مراحل بعدی رجیستری تا یک ماه فرصت به آن‌ها داده شده است.

اهمیت اعلام امکان استفاده مسافران از این سامانه از آنجایی بود که بر این اساس، افراد با مشکل قطعی لحظه‌ای سامانه‌ها رو به رو نشده و در زمان مناسب، سامانه‌های مورد نظر را بررسی خواهند کرد. حالا با وجود تاکید بر اهمیت رجیستری گوشی موبایل پیش از خروج مسافران از منطقه گمرک نگرانی درباره قطعی سامانه‌ها مشکلات بعدی دوباره قوت گرفته است.

هرچند انتظار می‌رفت از سال 1396 بعد از راه‌اندازی سامانه آنلاین گمرک برای رجیستری گوشی‌های موبایل مسافری شرایط ساده‌تر شود، اما آخرین تصمیم مبنی بر اهمیت ثبت پیش از خروج از محدوده گمرک و مراجعه بعدی به دفتر واردات گمرک در صورت مواجهه با مشکلات پیش آمده نگرانی‌ مسافران را بیشتر کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی