ادعای رسانه کره‌ای: 50 میلیون گوشی روی دست سامسونگ باد کرده است

ادعای رسانه کره‌ای: 50 میلیون گوشی روی دست سامسونگ باد کرده است

بازار جهانی موبایل احتمالا از ترس رکود اقتصادی با افت تقاضا روبرو شده است. به همین خاطر، شرکت‌ها حجم تولیدات خود را کاهش داده‌اند. اما یک رسانه کره‌ای مدعی شده که سامسونگ همین حالا 50 میلیون دستگاه موبایل در انبارهای خود دارد که فروش نرفته است.

به گزارش نشریه The Elec، سامسونگ با چالش بزرگی مواجه شده چون ظاهرا 50 میلیون موبایل روی دستش باد کرده است. این گوشی‌ها با پیش‌بینی فروش بیشتر تولید شده بودند، اما به فروش نرفته و در انبار تامین‌کنندگان این شرکت در سراسر دنیا تلنبار شده‌اند.

ظاهرا سامسونگ پیش‌بینی کرده بود که در سال 2022 حدود 270 میلیون گوشی بفروشد. 50 میلیون 18 درصد از این آمار را تشکیل می‌دهد. در نتیجه، این شرکت هنوز حدود 18 درصد از مجموع گوشی‌های سال خود را نفروخته است. بنابراین می‌توان گفت که سامسونگ امسال با افت تقاضا مواجه شده است.

نقد و بررسی سامسونگ گلکسی A53 5G

شاید تصور کنید که این افت تقاضا برای گوشی‌های پرچمدار و رده بالای این شرکت رخ داده، اما حقیقت این است که عمده دستگاه‌هایی که در انبارهای این غول کره‌ای باقی مانده، محصولات میان‌رده سری گلکسی A هستند. فروش پایین این محصولات نشان می‌دهد که طبقه متوسط جامعه بیش از بقیه تحت تاثیر زیان‌های اقتصادی بوده‌اند. خرید موبایل جدید برای کسانی که با مشکلات مالی درگیرند، مطمئنا اولویت بالایی ندارد و به همین دلیل از فهرست خریدهای مردم خارج شده است.

سامسونگ تولیداتش را پایین‌تر می‌آورد؟

طبق گزارش‌ها، سامسونگ در ماه ژانویه و فوریه 2022 هر ماه حدود 20 میلیون گوشی ساخته است. این آمار احتمالا به خاطر موجودی بالای انبارها و تقاضای پایین در ماه مه نصف شد و به 10 میلیون گوشی جدید رسید. ماه گذشته میلادی نیز در گزارشی اعلام شد که این غول کره‌ای تصمیم گرفته از مجموع گوشی‌های تولیدی خود در سال جاری 30 میلیون دستگاه کم کند.

اکنون باید منتظر بمانیم تا ببینیم وضعیت فروش محصولات سامسونگ بهتر می‌شود یا این شرکت باید تولیدات خود را از این هم کمتر کند.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.