ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اینستاگرام
تکنولوژی

اینستاگرام با هوش مصنوعی، سن کاربران را از روی چهره آن‌ها تخمین می‌زند [تماشا کنید]

اینستاگرام برای تایید سن کاربران خود قابلیت‌های جدیدی را آزمایش می‌کند. از جمله این روش‌ها می‌توان به ابزار هوش مصنوعی ساخته شده توسط شرکت شخص ثالث «Yoti» اشاره کرد که تنها با اسکن چهره، می‌تواند ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲ تیر ۱۴۰۱ | ۱۸:۳۰

اینستاگرام برای تایید سن کاربران خود قابلیت‌های جدیدی را آزمایش می‌کند. از جمله این روش‌ها می‌توان به ابزار هوش مصنوعی ساخته شده توسط شرکت شخص ثالث «Yoti» اشاره کرد که تنها با اسکن چهره، می‌تواند سن کاربران را تخمین بزند.

طبق قوانین اینستاگرام، برای ساخت حساب کاربری جدید در این پلتفرم باید حداقل 13 سال سن داشته باشید، اما این شرکت تاکنون تلاش زیادی برای عدم ثبت نام کاربران زیر 13 سال نکرده است. در واقع حتی تا سال 2019، در هنگام ثبت‌نام تاریخ تولد از کاربران پرسیده نمی‌شد. حالا این شبکه اجتماعی ویژگی‌های بیشتری را معرفی کرده که برای تایید سن و جداسازی کاربران جوان از بزرگسالان کاربرد دارند.

تخمین سن توسط ویژگی‌های جدید اینستاگرام

ویژگی اول، «ضمانت اجتماعی» نام گرفته و با وجود آن، اینستاگرام از سه فالوور کاربران می‌خواهد که سن آن‌ها را تایید کنند. این فالوورها نیز باید بالای 18 سال سن داشته باشند و سه روز فرصت دارند تا به درخواست اینستاگرام پاسخ دهند.

در روش دوم، یک ویدیوی سلفی از کاربر برای شرکت شخص ثالث Yoti ارسال می‌شود و پس از آن با استفاده از روش‌های یادگیری ماشینی سن افراد تخمین زده می‌شود. فناوری تشخیص سن و تایید هویت Yoti توسط دولت بریتانیا و رگولاتورهای دیجیتال آلمان نیز استفاده می‌شود و از سیگنال‌های مختلف چهره مانند رنگ پوست یا چین‌و‌چروک برای تخمین استفاده می‌کند.

از طریق وب‌سایت Yoti می‌توانید به صورت رایگان این فناوری را امتحان کنید و همچنین ادعا شده که هیچ یک از داده‌های کاربران در آن ذخیره نمی‌شود. تجزیه و تحلیل انجام شده در سال 2020 نیز نشان می‌دهد که سیستم Yoti با دقت 98.89 درصدی می‌تواند سن کاربران را حدس بزند.

با این وجود، هنوز به طور دقیق مشخص نیست که اینستاگرام قصد دارد چگونه از این سیستم برای تشخیص سن کاربران خود استفاده کند، زیرا به عنوان مثال، با نگه داشتن یک تصویر در مقابل دوربین، می‌توان آن را فریب داد.

اینستاگرام همچنین از ابزار هوش مصنوعی دیگری برای تخمین سن کاربران خود استفاده می‌کند. این ابزار اطلاعاتی مانند پست‌های تولد کاربران و سن گروه‌های دوستان آن‌ها را اسکن می‌کند. بنابراین به عنوان مثال اگر کاربری ادعا کند 20 سال سن دارد اما در مورد جشن تولد 17 سالگی خود پست‌هایی ارسال کند، حساب کاربری او به صورت خودکار برچسب‌گذاری می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی