ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

کشف عمیق‌ترین کشتی غرق شده جهان در عمق نزدیک به 7000 متری [تماشا کنید]

کاوشگران عمیق‎‌ترین کشتی غرق شده در جهان را در عمق نزدیک به 7000 متری اقیانوس کشف کردند؛ یک ناو جنگی آمریکایی که با نام «سمی بی» (Sammy B) شناخته می‌شود و در طول جنگ جهانی ...

کاوشگران عمیق‎‌ترین کشتی غرق شده در جهان را در عمق نزدیک به 7000 متری اقیانوس کشف کردند؛ یک ناو جنگی آمریکایی که با نام «سمی بی» (Sammy B) شناخته می‌شود و در طول جنگ جهانی دوم غرق شده است.

کشتی کشف شده با نام کامل USS Samuel B. Roberts (DE-413) اکتبر سال 1944 در دریای فیلیپین و در جریان نبرد سمر غرق شد. طبق گزارش بی‌بی‌سی، این ناو جنگی در عمق 6895 متری آب قرار دارد. برای مقایسه، قله کوه کلیمانجارو 5896 متر ارتفاع دارد و مرتفع‌ترین شهر دنیا با نام لارینکونادا در پرو 5100 متر بالاتر از سطح دریا تشکیل شده است.

از کشتی جنگی آمریکایی به دلیل مقاومتش در برابر نیروهای ژاپنی یاد می‌شود. در واقع این کشتی که تعداد بیشتری از آن وجود داشته، پیش از غرق شدن موفق شده بود تا چندین کشتی جنگی ژاپنی از جمله یاماتو را ناکام کند. گفته می‌شود سمی بی در هنگام غرق شدن حامل 224 خدمه بوده که 89 نفر از آن‌ها کشته شده‌اند.

در ویدیوی کوتاهی که از این کشتی گرفته شده، می‌توان ساختار بدنه، تفنگ‌ها و لوله‌های آن را مشاهده کرد. همچنین از ظاهر مچاله شده‌اش به نظر می‌رسد کشتی ابتدا با کف اقیانوس برخورد کرده است.

کشتی سمی بی پیش از غرق شدن

کاشف عمیق‌ترین کشتی غرق شده جهان

«ویکتور وسکوو» (Victor Vescovo)، سرمایه‌دار و ماجراجوی اهل تگزاس با کمک زیردریاپیما خود موفق شد تا سمی بی را به صورت صدمه دیده اما تا حد زیادی دست نخورده کشف کند.

آقای وسکوو که در گذشته سرباز نیروی دریایی بوده، درباره این کشتی می‌گوید:

«سمی بی در یک نقطه با ناو‌های سنگین ژاپنی درگیر شد و به قدری شلیک کرد که مهماتش تمام شد. این فقط یک عمل قهرمانانه خارق العاده آن بود. آن مردان (هر دو طرف) تا سر حد مرگ با یکدیگر جنگیدند.»

«ویکتور وسکوو»

عمیق‌ترین کشتی غرق شده قبلی نیز در سال گذشته توسط وسکوو کشف شد که یواس‌اس جانستون (DD-557) نام دارد و عمق آن 6469 متر است. همچنین این احتمال وجود دارد که در آینده، کشتی‌های غرق شده دیگری در نقاط عمیق‌تری کشف شوند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی