ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ازسرگیری عرضه خودرو در بورس کالا
خودرو

تقابل وزرای اقتصاد و صنعت بر سر عرضه خودرو در بورس کالا

بر خلاف استراتژی مطلق وزارت صمت مبنی بر متمرکزسازی روند فروش خودروها، وزیر امور اقتصادی کشور در مصاحبه اخیر خود به لزوم ازسرگیری عرضه خودرو در بورس کالا اشاره کرده و آن را راه‌حلی مؤثر ...

سپهر زنگنه
نوشته شده توسط سپهر زنگنه | ۵ تیر ۱۴۰۱ | ۱۱:۱۵

بر خلاف استراتژی مطلق وزارت صمت مبنی بر متمرکزسازی روند فروش خودروها، وزیر امور اقتصادی کشور در مصاحبه اخیر خود به لزوم ازسرگیری عرضه خودرو در بورس کالا اشاره کرده و آن را راه‌حلی مؤثر برای رفع برخی مشکلات موجود در بازار خودرو می‌داند.

وزارت صمت مخالف سفت و سخت عرضه خودرو در بورس کالا است. این وزارت با راه‌اندازی سامانه یکپارچه فروش، خودروسازان را ملزم به عرضه محصولات خود در یک بستر مشترک کرده و باقی روش‌های فروش را مسدود ساخته است.

با این حال طبق گفته سخنگوی اقتصادی، سازمان بورس و اوراق بهادار می‌تواند با کاربرد ابزارهای مختلف در بازار سرمایه، نقش بسزایی در تأمین مالی داشته باشد. بورس کالا به نوبه خود یک راه‌حل عالی برای حل برخی مشکلات موجود در بازار خودرو به حساب می‌آید.

در مرحله اول عرضه خودرو در بورس کالا، هنوز توافق قطعی با وزارت صمت صورت نگرفته بود. این امر باعث شد تا دو بخشنامه متفاوت از سوی وزارت صمت و یک دستورالعمل و شیوه‌نامه توسط بورس کالا صادر شود. برای ایجاد هماهنگی و تدوین یک بخشنامه واحد، عرضه خودرو در بورس کالا حالت تعلیق درآمد. ولی این طرح از دستور کار خارج نشده و ازسرگیری عرضه خودرو در بورس کالا پس از هماهنگی با وزارت صمت، در آینده نزدیک اتفاق می‌افتد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی