ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تویوتا bZ4X
خودرو

فراخوان تویوتا bZ4X؛ آغاز پرحاشیه کراس‌اوور الکتریکی ژاپنی

تویوتا bZ4X یکی از نخستین محصولات تمام الکتریکی تویوتا است. این خودروساز ژاپنی پس از مدت‌ها مقاومت در برابر عرضه یک خودرو تمام الکتریکی، بالاخره محصولی برقی را با نام تویوتا bZ4X به بازار عرضه ...

تویوتا bZ4X یکی از نخستین محصولات تمام الکتریکی تویوتا است. این خودروساز ژاپنی پس از مدت‌ها مقاومت در برابر عرضه یک خودرو تمام الکتریکی، بالاخره محصولی برقی را با نام تویوتا bZ4X به بازار عرضه کرد.  با این حال اوضاع برای این کراس‌اوور چندان خوب پیش نرفته است. تویوتا اخیرا یک فراخوان را برای تویوتاbZ4X صادر کرده است. در اطلاعیه تویوتا کراس‌اوور برقی ژاپنی به دلیل نقص چرخ‌های جلو فراخوانده شده است.

براساس اطلاعیه تویوتا، حدود 2700 دستگاه تویوتاbZ4X فراخوانده شده‌اند. شل بودن چرخ‌های جلو مشکل اصلی این خودروها است. احتمال دارد چرخ‌های تویوتا bZ4X هنگام چرخش از جایشان خارج شوند. چنین مشکلی شروع بسیار بدی را برای کراس‌اوور برقی تویوتا رقم خواهد زد.

تویوتا bZ4X

تویوتا امید زیادی به موفقیت bZ4X در بازارهای جهانی داشت. تویوتا در مقایسه با شرکت سرآمد بازار خودروهای الکتریکی یعنی تسلا، 14 سال دیرتر وارد این حوزه شده است. شروع ناموفق تویوتا bZ4X در بازارهای جهانی به اعتبار تویوتا در زمینه کیفیت ضربه خواهد زد.

بنابر گزارش‌هایی که از سمت متخصصان تویوتا به خبرگزاری‌ها درز کرده است، چرخ‌های تویوتاbZ4X بسیار شل هستند. این چرخ‌ها تا حدی ناایمن‌ هستند که امکان خارج شدن و افتادن آن‌ها پس از طی کردن یک مسافت کوتاه وجود دارد. فراخوان تویوتا در حالی منتشر شده است که تنها دو ماه از عرضه رسمی تویوتا bZ4X به بازار ژاپن می‌گذرد.

برادر تویوتا bZ4X نیز به دردسر افتاد

برند ژاپنی سوبارو از مدت‌ها پیش تحت کنترل تویوتا قرار دارد و خودروهای مشابهی تحت هر دو برند سوبارو و تویوتا به تولید می‌رسند. نسخه مشابه تویوتاbZ4X یعنی سوبارو سولترا نیز شامل این فراخوان شده است. تعداد خودروهای فراخوانده شده از برند سوبارو بالغ بر 403 دستگاه هستند.

از آغاز عرضه تویوتاbZ4X و سوبارو سولترا طی چندماه گذشته، این خودرو در ژاپن، آمریکا، کانادا و برخی کشورهای اروپا فروخته شده است. تویوتا در اطلاعیه فراخوان خود از مالکان کراس‌اوور bZ4X‌ خواسته است تا زمان انجام تعمیرات، از رانندگی با این خودرو اجتناب کنند.

سوبارو سولترا

مطابق گزارش خبرگزاری بی بی سی، برخی از مدل‌های تویوتاbZ4X شامل فراخوان نشده‌اند. تویوتا از اعلام تعداد این خودروها خودداری کرده است. سوبارو نیز تمایلی به اظهار نظر در مورد فراخوان کراس‌اوور برقی خود ندارد. پیش از این نیز مشتریان با تردیدهایی برای خرید تویوتا bZ4X و سوبارو سولترا مواجه بودند. این تردیدها شامل عملکرد باتری، وضعیت نگهداری و حفظ ارزش خودرو می‌شدند. اکنون به نظر می‌رسد مشکلات فنی نیز به تردیدهای مشتریان اضافه شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی