ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فولکس واگن
خودرو

شکست تسلا توسط فولکس واگن در سال 2024؛ پرفروش‌ترین خودروساز برقی

بلومبرگ در گزارشی ادعا کرد که فولکس واگن در سال ۲۰۲۴ لقب پرفروش‌ترین برند خودروهای برقی را از چنگ تسلا درخواهد آورد. بنابر این گزارش، فولکس واگن به سلطان بازار اتومبیل‌های الکتریکی تبدیل می‌شود. این ...

پویا بهرامی
نوشته شده توسط پویا بهرامی | ۶ تیر ۱۴۰۱ | ۲۰:۳۰

بلومبرگ در گزارشی ادعا کرد که فولکس واگن در سال ۲۰۲۴ لقب پرفروش‌ترین برند خودروهای برقی را از چنگ تسلا درخواهد آورد. بنابر این گزارش، فولکس واگن به سلطان بازار اتومبیل‌های الکتریکی تبدیل می‌شود.

این گزارش نشان می‌دهد که عرضه قریب‌الوقوع شانزده مدل خودروی برقی جدید توسط فولکس ‌واگن باعث می‌شود این شرکت فاصله خود با تسلا را کاهش دهد. بلومبرگ در ابتدا انتظار داشت تا گروه فولکس ‌واگن در سال ۲۰۲۳ در زمینه فروش خودروهای برقی از تسلا پیشی بگیرد. با این حال تاسیس کارخانه‌های جدید تسلا در آلمان و تگزاس به این شرکت کمک می‌کنند تا فروش محصولاتش را در سال آینده افزایش دهد.

تسلط فولکس واگن بر بازار خودروهای برقی اروپا

طبق این گزارش، فولکس واگن در سال ۲۰۲۱ تقریباً 310 هزار خودروی برقی در سراسر اروپا به فروش رسانده است که به میزان قابل‌توجهی بیشتر از 170 هزار خودروی برقی فروخته ‌شده توسط تسلا است. با این حال، فولکس ‌واگن همچنان حضور محدودی در ایالات‌ متحده دارد.

گروه فولکس ‌واگن برای صدرنشینی در بازار خودروهای برقی باید تسلط خود بر بازار اروپا را در سایر بازارها به ویژه در چین تکرار کند. سهم فولکس واگن در بازار خودروهای برقی این کشور در ماه آوریل فقط ۳.۵ درصد بود.  

پیش بینی فروش خودروهای برقی
پیش‌بینی پیشرفت فروش فولکس واگن و دیگر رقبا

البته فقط گروه فولکس واگن نیست که می‌تواند به سرعت جایگاه خود در صنعت خودروهای برقی را بهبود دهد. بلومبرگ می‌گوید که امسال برند چینی بی وای دی سومین تولیدکننده بزرگ خودروهای برقی در جهان خواهد شد و طی سال‌های ۲۰۲۳، ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ این جایگاه را حفظ خواهد کرد. در نتیجه این خودروساز چینی در بازار خودروهای برقی جایگاه بالاتری نسبت به فورد، جنرال موتورز، چانگان، استلانتیس، جیلی، مرسدس بنز و تویوتا خواهد داشت.  

پیش‌بینی‌ اشتباه در مورد خودروهای برقی

با وجود گسترش فروش اتومبیل‌های الکتریکی، بلومبرگ ادعا می‌کند که استفاده از خودروهای برقی با آن سرعتی که عده زیادی پیش‌بینی می‌کردند فراگیر نخواهد شد. در حقیقت، این گزارش نشان می‌دهد که تا سال ۲۰۲۵ خودروهای برقی در حال استفاده تنها ۱۵ درصد از تمام خودروها در دنیا را تشکیل می‌دهند، که نشانگر رشد 6 درصدی نسبت به سال ۲۰۲۱ است.

چین همچنان در این زمینه پیشتاز می‌ماند و ۲۵ درصد از فروش کلی بازار این کشور در سال ۲۰۲۵ سهم خودروهای برقی خواهد بود. این میزان نسبت به سال ۲۰۲۱ رشد 6 درصدی خواهد داشت. پیش‌بینی می‌شود که حدود ۲۰ درصد از خودروهای فروخته ‌شده در سراسر اروپا در سال ۲۰۲۵ خودروهای برقی باشند که نشانگر رشد 9 درصدی نسبت به سال ۲۰۲۱ است.

تسلا مدل Y
تسلا مدل Y، یکی از پرفروش‌ترین کراس‌اوورهای برقی

انتظار می‌رود که در اواسط این دهه شاهد معرفی پلتفرم‌های جدید و فناوری‌های باتری پیشرفته برای خودروهای برقی باشیم. استفاده از این فناوری‌ها خودروهای برقی را برای مشتریان مقرون‌به‌صرفه‌تر و مطلوب‌تر از زمان حال خواهند کرد.  

در حالی که انتظار می‌رود برخی از خودروسازان بزرگ به زودی بتوانند در این زمینه با تسلا رقابت کنند، اما افزایش فروش خودروهای برقی آن‌ها ممکن است به بهای کاهش قیمت و سودآوری تمام شود، که باعث می‌شود تسلا در این زمینه نسبت به آن‌ها برتری داشته باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی