ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

گلس‌نود: 2022 بدترین سال در تاریخ بیت کوین است

وب‌سایت تحلیلی گلس‌نود (Glassnode) در گزارش جدیدی اعلام کرده رمزارزها در سال 2022 بدترین بازار نزولی را در تاریخ خود تجربه کرده‌اند و خرسی بازار ارزهای دیجیتال در سال جاری میلادی یکی از نادرترین وضعیت‌ها ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۷ تیر ۱۴۰۱ | ۱۱:۳۰

وب‌سایت تحلیلی گلس‌نود (Glassnode) در گزارش جدیدی اعلام کرده رمزارزها در سال 2022 بدترین بازار نزولی را در تاریخ خود تجربه کرده‌اند و خرسی بازار ارزهای دیجیتال در سال جاری میلادی یکی از نادرترین وضعیت‌ها در طول تاریخ بیت کوین است.  

به گزارش گلس‌نود، عوامل متعددی در بازار نزولی و خرسی کریپتو نقش داشته‌اند و درنهایت توانسته‌اند ضرر و زیان زیادی به سرمایه‌گذاران وارد کنند. تا جایی که سرمایه‌گذاران بسیاری مجبور شده‌اند دارایی‌های دیجیتالی خود را با ضرر به فروش برسانند.

افت قیمت بیت کوین به زیر میانگین 200 روزه (MA) و انحراف منفی از قیمت واقعی باعث شده که سال جاری میلادی از سوی گلس‌نود به عنوان بدترین سال در تاریخ بیت ‌کوین در نظر گرفته شود. در این بین، قیمت بیت‌کوین و اتریوم کمتر از بالاترین قیمت تاریخی یا ATH چرخه قبلی خود معامله می‌شوند که این اولین بار است چنین چیزی در تاریخ قیمت آنها اتفاق می‌افتد.

بازار خرسی بیت کوین در سال 2022

گفتنی است اولین و واضح ترین نشانه بازار نزولی یا خرسی، زمانی است که قیمت بیت کوین (BTC) به زیر میانگین 200 روزه می‌رسد. گلس‌نود برای آنکه نشان دهد شرایط فعلی رخ داده برای بیت‌کوین در تاریخ این رمزارز نادر بوده، سطوح قیمتی را تجزیه و تحلیل کرده و نشان داده در طول بازار نزولی 2022، قیمت بیت کوین به کمتر از نصف سطح میانگین 200 روزه (MA) خود رسیده است.

گلس‌نود همچنین نشان می‌دهد که سقوط قیمت به زیر 0.5 مایر مولتیپل (MM) یک موقعیت بسیار نادر است که از سال 2015 اتفاق نیفتاده است. نسبت MM در تغییرات قیمت بالاتر و پایین‌تر از میانگین 200 روزه معمولا شرایطی را نشان می‌دهد که در بازار فروش بیش از حد یا خرید بیش از حد رخ می‌دهد. در این گزارش آمده است:

«تنها 84 روز از 4160 روز معاملاتی (2 درصد) شاخص MM عددی کمتر از 0.5 را ثبت می‌کند.»

برای اولین بار در تاریخ، مقدار شاخص MM به کمترین حد یعنی 0.487 رسیده است. در چرخه قبلی این شاخص 0.511 ثبت شده بود.

این شرایط نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران مجبور شده‌اند دارایی‌های خود را با ضرر بفروشند. گلس‌نود خاطر نشان می‌کند چنین وضعیتی معمولا در بازارهای خرسی رخ می‌دهد و نشان‌دهنده تسلیم شدن بازار به شرایط پیش آمده است. این سومین باری است که در شش سال گذشته و پنجمین بار از زمان عرضه بیت‌کوین در سال 2009 چنین وضعیتی در بازار رخ می‌دهد. هرچند وضعیت فعلی بی‌سابقه‌ترین وضعیت نزولی بوده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی