ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

خبری از هولد کردن نیست؛ ماینرهای بیت کوین دارایی‌های خود را در زمستان کریپتو می‌فروشند

کاهش قیمت بیت کوین و سایر رمزارزهای بازار از یک سو و افزایش هزینه‌های انرژی و رقابت بازار از سوی دیگر باعث شده ماینرهای بیت کوین مجبور شوند کوین‌های خود را در شرایط بازار نزولی ...

کاهش قیمت بیت کوین و سایر رمزارزهای بازار از یک سو و افزایش هزینه‌های انرژی و رقابت بازار از سوی دیگر باعث شده ماینرهای بیت کوین مجبور شوند کوین‌های خود را در شرایط بازار نزولی و روزهای سرد زمستان کریپتویی با قیمتی پایین بفروشند.

محققان MacroHive می‌گویند تعداد کوین‌هایی که استخراج‌کنندگان به صرافی‌های کریپتو منتقل کرده‌اند از ابتدای ماه ژوئن به صورت پیوسته در حال افزایش بوده است. این بدان معنی است که استخراج‌کنندگان به صورت فزاینده‌ای کوین‌های خود را به صرافی منتقل می‌کنند و آنها را می‌فروشند.

داده‌های آماری نشان می‌دهند که چندین ماینر بیت کوین مجموعا 100 درصد کل خروجی خود را در این ماه فروخته‌اند و علت این موضوع بی‌شک بی‌ارتباط با کاهش 45 درصدی ارزش بیت کوین نیست.

وضعیت ماینرها در بازار نزولی رمزارزها

سودآوری استخراج رمزارزها در وضعیت خوبی قرار ندارد و همین مساله باعث شده تا ماینرها مجبور شوند حتی تا 100 درصد کوین‌های خود را بفروشند.

«جاران مرالد آرکان»، یکی از تحلیلگران بازار می‌گوید: «شرایط در ماه ژوئن بدتر شده و احتمال فروش بیشتر نیز دیده می‌شود.»

داده‌های CoinMetrics نشان می‌دهد که ماینرهای بیت‌کوین که شبکه‌های کامپیوتری را برای کسب توکن‌ها از طریق اعتبارسنجی تراکنش‌های روی بلاکچین راه‌اندازی می‌کنند، در مجموع حدود 800,000 بیت کوین دارند.

گفتنی است استخراج کریپتو در سال 2021 با افزایش بیش از چهار برابری قیمت بیت‌کوین به سرعت رونق پیدا کرد. اما این رشد پایدار نماند و شرایط برای ماینرها تغییر کرد. همچنین با افزایش تعداد ماینرها شرایط پیچیده‌تر هم شد.

«جو برنت»، تحلیلگر شرکت استخراج بیت کوین Blockware Solutions می‌گوید:

«در شش ماه گذشته، نرخ هش و سختی ماین افزایش پیدا کرده است. با این وجود با کاهش قیمت بیت کوین روبرو هستیم.»

شاخص مصرف برق کمبریج بیت کوین نیز نشان می‌دهد قیمت بالای انرژی به ماینرها ضربه وارد کرده و بر اساس برخی برآوردها، مصرف انرژی نیز یکی از مشکلات ماینرها است.

برخی از شرکت‌ها از جمله Bitfarms (BITF.TO) ،Riot Blockchain (RIOT.O) و Core Scientific (CORZ.O) از جمله شرکت‌هایی هستند که کوین‌های استخراج شده خود را فروخته‌اند و مدیر اجرایی شرکت Bitfarms می‌گوید این شرکت دیگر تولید روزانه بیت کوین را HODL نمی‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی