ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

پسوند «پلاس» احتمالا پس از سال‌ها با آیفون 14 پلاس به گوشی‌های اپل بازمی‌گردد

اپل چندین سال پیش تصمیم گرفت که هر سال بجای یک آیفون از دو آیفون رونمایی کند که یکی از آن‌ها با پسوند «پلاس» روانه بازار می‌شد. اما پس از سری آیفون 8، این کمپانی ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۷ تیر ۱۴۰۱ | ۱۲:۳۰

اپل چندین سال پیش تصمیم گرفت که هر سال بجای یک آیفون از دو آیفون رونمایی کند که یکی از آن‌ها با پسوند «پلاس» روانه بازار می‌شد. اما پس از سری آیفون 8، این کمپانی روند نامگذاری محصولات را تغییر داد و مکس و پرو جایگزین پلاس شدند. اما ظاهرا امسال پس از مدت‌ها دوباره این پسوند به گوشی‌های اپل بازمی‌گردد، آن هم با گوشی آیفون 14 پلاس.

امسال مانند سنت چند سال پیش اپل، اواخر شهریور با جدیدترین آیفون‌ها روبه‌رو می‌شویم که مانند چند نسل اخیرشان همچنان شامل چهار عضو خواهند بود، اما دیگر مدل مینی جایی میان آن‌ها نخواهد داشت و یک گوشی تازه‌نفس جایگزین آن می‌شود.

آیفون 14 پلاس با نمایشگر 6.7 اینچی

امسال طبق اکثر شایعات، اپل بجای آیفون 14 مینی از یک گوشی بزرگ رونمایی می‌کند؛ محصولی که مانند بزرگترین عضو این خانواده نمایشگر 6.7 اینچی خواهد داشت، البته همانطور که می‌توان حدس زد بدون ویژگی‌های پیشرفته مدل پرو مکس.

در گزارش‌ها از این گوشی به عنوان آیفون 14 مکس یاد می‌شد، اما حالا شایعه‌ای جدید می‌گوید اپل می‌خواهد دوباره پس از چندین سال به سراغ پسوند پلاس برود. در حقیقت آخرین باری که با آیفون پلاس روبه‌رو شدیم، سال 2017 بود که اپل گوشی آیفون 8 پلاس را روانه بازار کرد.

آیفون 14 پلاس

شاید استفاده از پسوند پلاس پس از 5 سال کمی عجیب به نظر می‌رسد، اما از سوی دیگر می‌توان آن را منطقی هم درنظر گرفت. با این کار کاربران به راحتی تفاوت مدل‌ها را متوجه می‌شوند چرا که با یک نام متفاوت مواجه هستند: آیفون 14، آیفون 14 پلاس، آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس. بنابراین هیچ شباهت اسمی میان مدل‌های پلاس و پرو مکس نخواهد بود.

اگرچه شایعات می‌گویند آیفون 14 پلاس یا مکس از نمایشگر هم‌اندازه با مدل پرو مکس بهره می‌برد، اما ذاتش همان آیفون 14 خواهد بود. بنابراین با ویژگی‌هایی مانند پنل 60 هرتزی، دوربین اصلی دوگانه و ناچ روبه‌رو می‌شویم و خبری از فناوری‌های مخصوص مدل‌های پرو در این گوشی نخواهد بود، بلکه اپل برنامه‌های دیگری در سر داشته باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی