ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

گری گنسلر بیت کوین
تکنولوژی

رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا: بیت کوین یک کالای اقتصادی است

«گری گنسلر»، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) می‌گوید بیت کوین یک کالای اقتصادی (Commodity) است. او همچنین تاکید کرده که SEC، کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) و رگولاتورهای بانکی با همکاری ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۷ تیر ۱۴۰۱ | ۱۹:۰۰

«گری گنسلر»، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) می‌گوید بیت کوین یک کالای اقتصادی (Commodity) است. او همچنین تاکید کرده که SEC، کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) و رگولاتورهای بانکی با همکاری یکدیگر بر بازار رمزارزها نظارت خواهند کرد.

گری گنسلر در مصاحبه‌ای با CNBC موضع خود را درباره رمزارزها، به‌ویژه بیت کوین، تصریح کرد. او در رابطه با ارزهای دیجیتال گفت این دارایی‌ها شدیداً حالت سفته‌بازی دارند و کمیسیون از مدت‌ها قبل آن‌ها را زیر نظر گرفته است. گنسلر گفت با توجه به افت و خیزهای این نوع دارایی، وقتی مردم در بیت کوین و صدها توکن رمزارزی دیگر سرمایه‌گذاری می‌کنند، درست مثل سرمایه‌گذاری در سایر انواع دارایی‌های مالی امیدوار به کسب سود هستند.

رئیس SEC تاکید کرد که بسیاری از این دارایی‌های رمزارزی از شاخصه‌های کلیدی اوراق بهادار برخوردارند، در نتیجه باید تحت پوشش فعالیت‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار باشند. اما او درباره بزرگ‌ترین رمزارز بازار گفت: «برخی مثل بیت کوین و فقط همین را مثال می‌زنم…کالا هستند.»

بیت کوین

رئیس کمیسیون معاملات آتی هم می‌گوید بیت کوین کالاست

گفته‌های گنسلر با سخنان «راستین بهنام»، رئیس کمیسیون معاملات آتی کالا هم‌راستاست که ماه پیش گفته بود بیت کوین یک کالاست. با این حال، او گفته بود که اتریوم هم یک کالاست. طرفداران بیت کوین حالا از اظهارنظر رئیس SEC استقبال کرده‌اند چون معتقدند که موضع‌گیری شفاف به نفع این بازار خواهد بود.

گنلسر همچنین درباره همکاری کمیسیون بورس و اوراق بهادار با سایر رگولاتورهای آمریکایی از جمله CFTC و رگولاتورهای بانکی حرف زد. او تاکید کرد که بسیاری از توکن‌های رمزارزی سعی دارند خارج از چارچوب قانون فعالیت کنند.

رئیس SEC سپس به استیبل‌کوین‌ها اشاره کرد و گفت: «در زمینه استیبل‌کوین‌ها هم باید کارهایی انجام شود…کارهای زیادی باید صورت بگیرد تا واقعا بتوانیم از سرمایه‌گذاران محافظت کنیم.»

گری گنسلر در انتهای صحبت‌های خود اضافه کرد که در حال حاضر هزاران توکن رمزارزی وجود دارند که از قوانین تبعیت نمی‌کنند. او گفت وقتی یک گروه از کارآفرینان چیزی را به عموم مردم می‌فروشند، این اتفاق باید شفاف و منصفانه انجام شود. گنسلر تاکید کرد که وظیفه SEC محافظت از این رویه است و تاکنون به خوبی این کار را انجام داده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی