ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کارخانه تسلا
کسب و کار

مشکلات کارمندان تسلا پس از بازگشت اجباری به دفاتر: کمبود میز و صندلی و اینترنت ضعیف

ایلان ماسک کمتر از یک ماه پیش به کارمندان تسلا اعلام کرد که یا باید به محل کار برگردند یا شغلشان را از دست می‌دهند. ولی حالا به نظر می‌رسد که این شرکت برای بازگشت ...

ایلان ماسک کمتر از یک ماه پیش به کارمندان تسلا اعلام کرد که یا باید به محل کار برگردند یا شغلشان را از دست می‌دهند. ولی حالا به نظر می‌رسد که این شرکت برای بازگشت همه کارمندان به دفاتر شرکت آماده نبوده، چرا که فقط در یکی از شعبه‌ها نه جای پارک پیدا می‌شود، نه میز کار کافی وجود دارد و نه اینترنت مناسبی برای اتصال در دسترس است.

به گزارش The Information، تعداد کارمندان تسلا از سال 2019 دو برابر شده و اکنون 99,210 نفر در این شرکت کار می‌کنند. ایلان ماسک چند هفته پیش درباره استخدام‌های بی‌رویه و وضعیت اقتصادی ابراز نگرانی کرد و گفت ضمن توقف جذب نیروهای جدید، بخشی از نیروهای فعلی را تعدیل می‌کند. حالا کارمندانی که به محل کار در مرکز «فرمانت» تسلا رفته‌اند، می‌گویند قادر به پیدا کردن پارکینگ نبوده و عده‌ای مجبور شده‌اند اتومبیل‌های خود را در ایستگاهی در نزدیکی شرکت پارک کنند.

تسلا برای بازگشت کارمندان آماده نیست

ایلان ماسک تسلا

طبق گزارش‌ها، در داخل شرکت نیز شرایط چندان خوب نبوده و صندلی کافی برای نشستن و میز برای کار کردن وجود نداشته است. تسلا در طول دوره همه‌گیری بخشی از فضای دفاتر خود را تغییر کاربری داده بود. ظاهرا همین کمبود میز و صندلی باعث شده برخی مدیران دوباره نیروهای خود را به خانه و دورکاری بفرستند. کارمندانی که در محیط شرکت مشغول به کار شده‌اند هم ظاهرا با مشکل ضعف اینترنت وای فای روبرو بوده‌اند.

به نظر می‌رسد که افزایش قابل توجه نیروهای تسلا باعث شده محاسبات ایلان ماسک در سیاست‌گذاری به خطا برود. حدود یک سوم کارمندان این شرکت نیروهای حقوق‌بگیر هستند ولی مشخص نیست که چند نفر آن‌ها در دفاتر و چند نفر در کارخانه‌ها کار می‌کنند.

با توجه به مشغله‌های بسیار زیاد مدیرعامل تسلا که به‌طور همزمان هدایت اسپیس ایکس را برعهده دارد و خرید توییتر را دنبال می‌کند، طبیعی است که او درک کاملی نسبت به ریز جزئیات وضعیت شرکت نداشته باشد. اما حالا باید دید که آیا او واکنشی به این شرایط نشان خواهد داد و از موضعش عقب‌نشینی خواهد کرد یا خیر.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی