ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

عضو کمیسیون مشترک طرح صیانت
فناوری ایران

نماینده مجلس: طرح صیانت تا دو هفته دیگر در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس از قول قالیباف وعده داد تا طرح صیانت طی دو هفته آینده در دستور کار مجلس قرار گیرد. این در حالی است که اواخر سال گذشته، رئیس مجلس از شورای ...

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۱۱ تیر ۱۴۰۱ | ۱۶:۴۶

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس از قول قالیباف وعده داد تا طرح صیانت طی دو هفته آینده در دستور کار مجلس قرار گیرد. این در حالی است که اواخر سال گذشته، رئیس مجلس از شورای عالی فضای مجازی خواسته بود تا طرحی برای مدیریت فضای مجازی ارائه کنند.

«زهره الهیان»، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در اختتامیه دوره بصیرت افزایی مدیران کل بانوان و امور خانواده استانداری‌های سراسر کشور در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر آخرین وضعیت طرح صیانت، گفت:

«ما مکررا پیگیر طرح صیانت در مجلس هستیم و رئیس مجلس قول داده است که تا دو هفته آینده این طرح در دستور کار مجلس قرار بگیرد.»

الهیان با تاکید بر اینکه کشورهای اروپایی نیز به این نتیجه رسیده‌اند که باید بسترسازی و سالم‌سازی خانواده اتفاق بیفتد تا کودک بتواند رشد کند؛ اعتقاد دارد قوانین داخلی کشور به لطف نگاه پیشرفته فقهی‌، بعضا از قوانین بین‌الملل در حوزه حقوق کودک پیشرفته‌تر است: «اسلام قبل از تولد کودک برای دوره رشد و تکامل جنین توصیه و برنامه دارد.»

او که عضو کمیسیون مشترک طرح صیانت و از موافقین آن است در ادامه از افزایش آمار پرونده‌های جرایم کودکان خبر داد و آن را ناشی از ولنگاری فضای مجازی دانست:

«ما به جهت برگزار نشدن کلاس‌های حضوری یک گوشی با اینترنت به دست کودک خود دادیم. این کودک با کنجکاوی به تمام سایت‌ها و پیج‌های غیراخلاقی سرکشی کرد و روح و روان کودکمان از این قضیه آسیب دید.»

گفتنی است طرح صیانت نزدیک سه ماه است که مسکوت مانده و اعضای کمیسیون مشترک و موافقین این طرح، بارها برای به جریان افتادن آن تلاش کرده‌اند.

طرح صیانت سوم اسفند ۱۴۰۰ و در بحبوحه بررسی بودجه به صورت ناگهانی به تصویب رسید. موضوعی که البته از نظر معاونت قوانین مجلس، خلاف آیین نامه بود. در نهایت با پیگیری برخی نمایندگان، فروردین ماه امسال رای‌گیری برای بازگشت طرح صیانت به صحن علنی مجلس برگزار و نمایندگان به آن رای مثبت دادند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی