ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

اوبر از علاقه رانندگان به خودروهای تسلا خبر می‌دهد

اوبر قصد دارد تا سال 2030 در ناوگان خود تنها از خودروهای برقی استفاده کند و این طرح ظاهرا در مراحل مقدماتی بازخورد مثبتی به همراه داشته است زیرا طبق اعلام این کمپانی، بیش از ...

آرش تهرانی
نوشته شده توسط آرش تهرانی | ۱۲ تیر ۱۴۰۱ | ۱۱:۳۰

اوبر قصد دارد تا سال 2030 در ناوگان خود تنها از خودروهای برقی استفاده کند و این طرح ظاهرا در مراحل مقدماتی بازخورد مثبتی به همراه داشته است زیرا طبق اعلام این کمپانی، بیش از 15,000 راننده نسبت به ثبت‌نام جهت اجاره خودروهای تسلا اقدام کرده‌اند.

طرح مذکور اوبر که در همکاری با شرکت اجاره خودروی هرتز آغاز شده، به گفته این شرکت، بزرگ‌ترین طرح به کارگیری خودروهای برقی روی یک پلتفرم حمل و نقل در آمریکای شمالی محسوب می‌شود و هم اکنون بیش از 5 میلیون تسلا در این سامانه مشغول به کار هستند.

گفتنی است که محبوبیت و تقاضای خودروهای برقی هیچگاه به این اندازه نبوده و حالا به نظر می‌رسد که افزایش قیمت بنزین نیز تاثیر عمده‌ای در محبوبیت تسلا به همراه داشته است. همین موضوع برای رانندگان اوبر هم مصداق دارد چرا که افزایش قیمت سوخت تنها به کاهش درآمد آنها منجر می‌شود.

اوبر و استفاده از خودروهای برقی

اوبر تسلا

مطابق ارزیابی‌هایی که اوبر از رانندگان خود داشته، استفاده از خودروهای تماما برقی تجربه مثبتی برای رانندگان به همراه داشته. این در حالی است که به گفته اوبر، 95 درصد رانندگانی که اقدام به اجاره برند تسلا می‌کنند نخستین باری است که پشت فرمان یک خودروی برقی می‌نشینند. همچنین 92 درصد درصد رانندگی طبق همین آمار برای خرید خودروی بعدی خود یک مدل برقی را مدنظر قرار داده‌اند.

از سوی دیگر شریک اوبر در این طرح یعنی هرتز با سفارش 100,000 تسلا در سال گذشته نه تنها تسلا را در مسیر تبدیل شدن به شرکتی تریلیون دلاری قرار داد، بلکه با قرار گرفتن در عناوین خبرها حسابی جنجال به پا کرد؛ امری که نشان‌دهنده جدیت این دو شرکت در پیاده‌سازی طرح مذکور است.

در پایان بد نیست بدانید رانندگان متقاضی اجاره تسلا در اوبر باید علاوه بر انجام حداقل 150 سفر، دارای امتیاز 4.85 هم باشند. همچنین اجاره هر دستگاه تسلا هفته‌ای 300 دلار برای رانندگان هزینه دارد اما از طرف دیگر 1 دلار به کرایه هر سفر اضافه خواهد شد.     

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی