ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ویرجین اوربیت
علمی

ویرجین اوربیت برای اولین بار در یک ماموریت شبانه چندین ماهواره به فضا پرتاب کرد

شرکت «ویرجین اوربیت» (Virgin Orbit) به تازگی راکتی را از کالیفرنیا پرتاب کرده که حامل هفت ماهواره بوده و اولین ماموریت موفق این شرکت در ساعات شب محسوب می‌شود. این شرکت با کمک هواپیمای بوئینگ ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۲ تیر ۱۴۰۱ | ۱۰:۳۰

شرکت «ویرجین اوربیت» (Virgin Orbit) به تازگی راکتی را از کالیفرنیا پرتاب کرده که حامل هفت ماهواره بوده و اولین ماموریت موفق این شرکت در ساعات شب محسوب می‌شود. این شرکت با کمک هواپیمای بوئینگ 747، راکت LauncherOne را به پرواز درآورد تا ماهواره‌ها را به مدار برساند.

ماموریت جدید ویرجین اوربیت Straight Up نام داشت و حامل هفت ماهواره تحقیقاتی برای برنامه آزمایش فضایی ناسا بود. این شرکت ساعت 22:49 به وقت محلی راکت «لانچروان» را روی هواپیمای بوئینگ موسوم به Cosmic Girl سوار کرد تا آن را به ارتفاع 10 کیلومتری زمین ببرد. سپس راکت از بوئینگ 747 جدا شد تا محموله خود را به مدار برساند.

این ماموریت ابتدا قرار بود روز پنج‌شنبه انجام شود، اما به خاطر مشکلی که در کنترل دمای پیشران‌های لانچروان وجود داشت، برنامه‌ها یک روز به تعویق افتادند. ویرجین اوربیت در نهایت دیروز اعلام کرد که با موفقیت و طبق برنامه هفت ماهواره را به مدار فرستاده است.

راکت ویرجین اوربیت

چهارمین پرواز موفق ویرجین اوربیت

این شرکت تاکنون در مجموع پنج ماموریت انجام داده که تنها یکی از آن‌ها در ماه مه 2020 در خلال آزمایش پرواز ناموفق بوده است. ویرجین اوربیت در ادامه در ماه ژانویه 2021، ژوئن 2021 و ژانویه 2022 ماموریت‌های بعدی خود را تکمیل کرد و ماهواره‌های مختلفی را به مدار فرستاد. ماموریت Straight Up که نام خود را از آهنگ «پل عبدول» مربوط به سال 1988 گرفته، چهارمین ماموریت موفق این شرکت است.

این شرکت متعلق به «ریچارد برانسون»، میلیاردر ثروتمند بریتانیایی است. او همچنین شرکت ویرجین گلکتیک را در اختیار دارد که کسب و کاری برای انجام پروازهای فضایی تجاری است. ویرجین اوربیت تاکنون همه پروازهای خود را از جنوب کالیفرنیا انجام داده، اما این شرکت می‌گوید در دنباله سال جاری میلادی پروازی از کورن‌وال انگلیس داشته باشد.

شرکت‌های خصوصی فضایی در چند سال اخیر موفقیت‌های زیادی داشته‌اند و شرایط انجام ماموریت‌های فضایی را بسیار راحت‌تر کرده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی