ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

امحای سه خودروی آمریکایی
خودرو

جریان امحای سه خودروی آمریکایی چه بود؟

خودروهای قاچاقی معمولا در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار می‌گیرند تا تکلیف آن‌ها مشخص شود. این سازمان به تازگی دست به امحای سه خودروی آمریکایی زده که ویدیوی منتشرشده از آن جنجال بسیاری به راه ...

سپهر زنگنه
نوشته شده توسط سپهر زنگنه | ۱۳ تیر ۱۴۰۱ | ۲۱:۴۵

خودروهای قاچاقی معمولا در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار می‌گیرند تا تکلیف آن‌ها مشخص شود. این سازمان به تازگی دست به امحای سه خودروی آمریکایی زده که ویدیوی منتشرشده از آن جنجال بسیاری به راه انداخته است. ولی دلیل این اقدام چه بوده؟

یکی از وظایف سازمان اموال تملیکی، تعیین تکلیف خودروهای قاچاق و نگهداری شده در پارکینگ گمرک است. اگر خودرو قابل شماره‌گذاری نباشد و نتوان آن در داخل یا خارج از ایران فروخت، امحا می‌شود.

این سه خودروی آمریکایی نگون‌بخت به دلیل حجم موتور ۵.۲ لیتری، مجاز به شماره‌گذاری و ورود به بازار ایران نبودند. چراکه این حجم موتور، با قوانین واردات خودرو در تناقض بوده و در ضمن، به فرض مجاز بودن، هیچ نمایندگی و خدمات پس از فروشی برای سرویس‌دهی به آن‌ها در ایران وجود ندارد.

عدم امکان فروش به شرط صادرات، یکی دیگر از دلایل امحای سه خودروی آمریکایی به حساب می‌آید. این خودروها حدود ۱۰ سال در آب و هوای مختلف و زیر نور آفتاب مانده و علاوه بر فرسودگی، بسیاری از قطعات آن‌ها به تدریج به سرقت رفته بود. به همین دلیل هیچ خریداری برای آن‌ها پیدا نمی‌شد.

امحای سه خودروی آمریکایی

بدین ترتیب با توجه به غیرقابل استفاده بودن و همین‌طور صدور رأی قطعی از سوی مرجع قضایی، سازمان اموال تملیکی پس از جداسازی گیربکس و پیشرانه، اقدام به امحای سه خودروی آمریکایی کرد. این دو قطعه مهم جهت آموزش فنی و مهندسی در اختیار دانشگاه‌های فنی، هنرستان‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان قرار می‌گیرد. 

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (7 مورد)
  • Mahdi Bahemmat
    Mahdi Bahemmat | ۱۹ تیر ۱۴۰۱

    بهترین کار برای مبارزه با قاچاق نابود کردن اون محصول هست👌 بصورتی که قاچاق هیچ منفعتی برای هیچکس نداشته باشد همه جای دنیا همین بلا رو سر محصول قاچاق میارن وگرنه یه آقازاده پیدا میشه و با رانت این ماشین هارو صاحب میشه.

  • Abdolah Mohamadi
    Abdolah Mohamadi | ۱۵ تیر ۱۴۰۱

    اگه این موتورا بدرد ایران نمیخوره پس بردین دانشگاه چکارش بکنید؟؟اینا که قدیمی هستن،،چرا تو ایران خدمات نداره؟؟؟اهواز بهترازیناش هست خدماتشم فراوانه،،نکنه اهواز آمریکاست؟

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی