ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کسب و کار

کارگری به اشتباه 330 برابر حقوق خود دستمزد گرفت و ناپدید شد

اشتباه بخش مالی یک شرکت تولیدکننده گوشت باعث شد یکی از کارگران خط تولید به صورت کاملا اتفاقی رقمی حدود 330 برابر حقوق خود را دریافت کند. این کارگر اهل شیلی مبلغ واریزی را برداشته ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۱۳ تیر ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۰

اشتباه بخش مالی یک شرکت تولیدکننده گوشت باعث شد یکی از کارگران خط تولید به صورت کاملا اتفاقی رقمی حدود 330 برابر حقوق خود را دریافت کند. این کارگر اهل شیلی مبلغ واریزی را برداشته و بدون هیچ ردی ناپدید شده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که وی رقمی حدود 180,418 دلار (165,398,851 پزو شیلی) دریافت کرده، در حالی که باید تنها 545 دلار (500000 پزو شیلی) برایش واریز می‌شده است. گفته می‌شود بعد از آنکه این کارمند حقوق 330‌ برابری را دریافت می‌کند، ابتدا به امور مالی مراجعه می‌کند و موضوع را اطلاع می‌دهد. بعد قرار می‌شود پول را به شرکت بازگرداند. اما ظاهرا وی تصمیم دیگری می‌گیرد و با پول‌ها ناپدید می‌شود.

واریز اشتباهی حقوق و ناپدید شدن یک کارمند اهل شیلی

گزارش‌ها حاکی از آن است که این کارمند در بخش تولید گوشت سرد کار می‌کرده است. هر چند رسانه‌های محلی نام وی را فاش نکرده‌اند، اما گفته می‌شود حقوق وی از مبلغ دریافتی بسیار کمتر بوده است.

به نظر می‌رسد یک اشتباه باعث شده مبلغی حدود 330 برابر پایه حقوق برای وی در نظر گرفته شود. وی این مبلغ را در تاریخ 30‌ ماه مه دریافت کرده و پس از آن اعلام کرده که از شغل خود استعفا می‌دهد. بعد از ارسال درخواست استعفا دیگری کسی از وی خبری ندارد و عملا با حقوق دریافتی 330‌ برابری خود ناپدید شده است.

روزنامه مالی Diario Financiero مستقر در سانتیاگو با انتشار گزارشی اعلام کرد که این فرد تنها 545 دلار باید از محل کار دریافت می‌کرده ولی به صورت تصادفی و ظاهرا به اشتباه 180,418 دلار دریافت کرده است. بعد از اینکه این کارمند متوجه اشتباه می‌شود به معاون امور مالی مراجعه کرده و موضوع را اطلاع می‌دهد. معاون مدیریت شرکت موضوع را به بخش منابع انسانی گزارش می‌دهد. وقتی آنها متوجه اشتباه محاسباتی می‌شوند، از وی می‌خواهند مازاد آن را بازگرداند.

این کارگر نیز قول می‌دهد تا روز بعد پول را بازگرداند. اما بعد از گذشت سه روز دیگر هیچ خبری از وی نمی‌شود و عملا ناپدید می‌شود. کارمند مربوطه استعفای خود را ازطریق وکیل برای شرکت مربوطه ارسال می‌کند.

البته حالا شکایت کیفری به اتهام اختلاس مالی برای وی تنظیم شده، با این حال هنوز دستگیر نشده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Bigiato
    Bigiato | ۱۳ تیر ۱۴۰۱

    مگه قرار نبود اینجور شر و ورها تو روزیاتو منتشر بشه؟ 🤔😒

مطالب پیشنهادی