ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

دسترسی به بعضی سامانه‌های بانکی از خارج ایران قطع شد

بعضی سامانه‌های بانکی در چند روز گذشته «Iran Access» شده‌اند؛ به این معنا که صرفا با IP ایرانی در دسترس هستند. این موضوع باعث شده تا عده‌ای از ایرانیان خارج کشور نتوانند به اینترنت بانک ...

بعضی سامانه‌های بانکی در چند روز گذشته «Iran Access» شده‌اند؛ به این معنا که صرفا با IP ایرانی در دسترس هستند. این موضوع باعث شده تا عده‌ای از ایرانیان خارج کشور نتوانند به اینترنت بانک خود دسترسی داشته باشند.

قطع این دسترسی مشمول همه بانک‌های کشور نمی‌شود و دلیل آن به شکل رسمی اعلام نشده است. با این حال، احتمالی که وجود دارد این است که با هدف پیشگیری از حملات سایبری رخ داده باشد. شنیده‌های دیجیاتو حاکی از آن است که محدودیت‌های اعمال شده، موقت هستند و در آینده برداشته خواهند شد.

بانک مرکزی هنوز نسبت به این موضوع واکنش رسمی نشان نداده اما همانطور که پیش‌تر گفته شد، پیش بینی می‌شود این موضوع برای امنیت و جلوگیری از حملات سایبری صورت گرفته باشد که طی ماه‌های اخیر دستگاه‌های مختلفی از بدنه دولت و حاکمیت با آن درگیر شدند.

اتفاق پیش آمده می‌تواند در زمان تحریم‌های پیش آمده برای ایرانیان، مشکلاتی مضاعف پیش بیاورد و ایرانیان خارج کشور را نیز درگیر کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • patrik
    patrik | ۱۴ تیر ۱۴۰۱

    به جای اینکه دانش خودشون رو بالا ببرن و امنیتشون رو ارتقا بدن، صورت مساله رو پاک میکنن. املا ننوشته که غلط نداره

مطالب پیشنهادی