ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

حق اختراع تازه اپل در زمینه نمایشگر
تکنولوژی

اپل می‌خواهد استفاده از نمایشگر آیفون در زیر باران را راحت‌تر کند

اپل به تازگی حق اختراعی را در «اداره ثبت اختراع و نشان تجاری آمریکا» به ثبت رسانده که «بهبود عملکرد دستگاه‌ الکترونیکی هنگام قرارگیری در معرض رویداد‌های مرطوب» نام دارد و ظاهرا به کاربران کمک ...

اپل به تازگی حق اختراعی را در «اداره ثبت اختراع و نشان تجاری آمریکا» به ثبت رسانده که «بهبود عملکرد دستگاه‌ الکترونیکی هنگام قرارگیری در معرض رویداد‌های مرطوب» نام دارد و ظاهرا به کاربران کمک می‌کند تا در شرایطی مانند زیر باران راحت‌تر از نمایشگر گوشی خود استفاده کنند.

گفتنی است که اکثر گوشی‌های هوشمند پرچمدار و حتی غیر پرچمدار کنونی تا سطوح مختلفی در برابر آب یا رطوبت مقاومت نشان می‌دهند اما ضد آب بودن به خودی خود ابدا باعث نمی‌شود که تایپ کردن روی نمایشگر خیس یا به وسیله انگشتان خیس کار راحتی باشد.

در همین راستا اپل نیز ظاهرا قصد دارد نمایشگر آیفون را جهت استفاده راحت زیر نم باران، بارش شدید و یا حتی زیر آب بهینه‌سازی کند. از قرار معلوم این فناوری ثبت شده قادر است فشار‌های کاذبی که به واسطه وجود مایعات روی نمایشگر ایجاد می‌شوند را شناسایی و حذف کند.

با استناد به طرح مذکور، استفاده از این فناوری همچنین می‌تواند موجب تغییراتی در رابط کاربری شود. به گونه‌ای که گزینه‌های کنترلی روی نمایشگر می‌توانند در کنار افزایش اندازه کمی هم از یکدیگر فاصله بگیرند تا دقت فشردن آنها در هنگام خیس بودن نمایشگر افزایش پیدا کند.

حق اختراع تازه اپل در زمینه نمایشگر

اطلاعات احتمالی از حق اختراع جدید اپل

لازم به ذکر است که فناوری مذکور در کنار ایجاد تغییرات جزئی در رابط کاربری، همچنین موجب می‌شود تا نمایشگر آیفون به شکل خودکار وارد حالت «نمایشگر حساس به فشار» شود که مشابه فناوری‌های Force Touch و 3D Touch خواهد بود.

البته از قرار معلوم به کارگیری این فناوری بسته به شدت رطوبت یا میزان بارش ممکن است به اعمال فشار بیشتر روی سطح نمایشگر متکی باشد، به عبارت دیگر هرچه میزان خیسی نمایشگر بیشتر باشد، احتمالا کاربر برای جلوگیری از تایپ اشتباه باید فشار نسبتا بیشتری به نمایشگر وارد کند.  

حق اختراع تازه اپل در زمینه نمایشگر

همچنین در تصویر لحاظ شده برای این حق اختراع (بالا)، اپ دوربین آیفون را می‌بینیم که دارای 3 حالت تصویربرداری خشک، خیس و زیر آب است. در ادامه بنا به حالت انتخابی، تغییراتی در رابط کاربری دوربین ایجاد می‌شود. برای مثال در حالت خیس برخی موارد از رابط کاربری حذف می‌شوند اما در حالت زیر آب برخی کنترل‌ها با کلید‌های بسیار بزرگ‌تر از حالت عادی جایگزین می‌شوند تا استفاده از آنها آسان‌تر شود.

نکته جالب دیگر در این حالت زیر آبی مذکور، نمایش عمق آب است تا کاربر از محدودیت مقاومت دستگاه در برابر آب فراتر نرود. با این حال در پایان باید خاطر نشان کرد که این کمپانی از زمان تاسیس فناوری‌های بی‌شماری را به ثبت رسانده که همگی آنها به واقعیت نپیوسته‌اند، بنابراین درباره استفاده از حق اختراع اخیر هم نمی‌توان مطمئن بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی