ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

دبی بخشی از دفاتر دولتی خود را به متاورس منتقل می‌کند

دولت دبی قصد دارد با همکاری شرکت‌ها و استارتاپ‌ها بخشی از دفاتر خود را به متاورس منتقل کند و با در اختیار گذاشتن امکانات گسترده‌ای از این طریق، به قطب رمزارزها و صنعت متاورس جهان ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۱۴ تیر ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۰

دولت دبی قصد دارد با همکاری شرکت‌ها و استارتاپ‌ها بخشی از دفاتر خود را به متاورس منتقل کند و با در اختیار گذاشتن امکانات گسترده‌ای از این طریق، به قطب رمزارزها و صنعت متاورس جهان تبدیل شود.

براساس گزارش‌های منتشر شده از منابع آگاه، دبی در حال آماده شدن برای انتقال بخش‌هایی از دفاتر دولتی خود به متاورس است. 

«شاراد آگاروال»، مدیر ارشد متاورس Cybergear در جریان یک رویداد متاورسی به این نکته اشاره کرد که دولت دبی برنامه‌هایی را در حوزه متاورس دنبال می‌کند و قصد دارد بخش‌هایی از دفاتر خود را به دنیای مجازی منتقل کند. این رویکرد می‌تواند بسیاری را فعالیت‌های دفاتر دولتی را تسهیل کند و این فناوری می‌تواند طی سال‌های آینده به عنوان بخشی مهمی از آینده فناوری دبی و امارات باشد. 

دفاتر دولتی دبی در متاورس

در واقع دبی با این تصمیم خود امارات را در مسیر جدیدی قرار می‌دهد و در گام‌های بعدی بخش‌های دیگری از امارات احتمالا به متاورس می‌پیوندند. 

شراد آگاروال، مدیر ارشد متاورس Cybergear که یک شرکت متاورسی مستقر در دبی است، در رویداد محلی با موضوع متاورس در مورد این فرآیند صحبت کرد. او می‌گوید: 

«ما درخواست‌های زیادی از اداره‌ها و وزارتخانه‌های دولتی دبی دریافت کرده‌ایم تا آنها را در متاورس فعال کنیم. مدت زمان زیادی طول نمی‌کشد و دبی می‌تواند به قطب ارزهای دیجیتال و متاورس جهان تبدیل شود.»

البته وی به این موضوع اشاره کرد که ایجاد زیرساخت‌ها و اجرایی کردن چنین پروژه‌ای زمان‌بر است. بنابراین دولت باید ابتدا تصمیم بگیرد قصد دارد چه خدماتی را در متاورس ارائه دهد.

دبی پیشتر نیز از تلاش خود برای فعال‌تر شدن در متاورس گفته بود و برنامه‌هایی را برای تبدیل شدن به قطب رمزارزها دنبال می‌کند. استراتژی متاورس دبی، می‌تواند وضعیت آن را در منطقه تغییر دهد و انتظار می‌رود تا سال 2030 حدود 42,000 شغل مجازی در ارتباط با همین موضوع ایجاد شود. 

کشورهای دیگری مانند کره جنوبی نیز سرمایه‌گذاری زیادی برای توسعه صنعت متاورس کرده‌اند و 177 میلیون دلار به این حوزه اختصاص داده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی