ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

مجوز تزریق دوز چهارم واکسن کرونا صادر شد

معاون بهداشت وزیر بهداشت در نامه‌ای به دانشگاه‌های علوم پزشکی بر اهمیت تزریق دوز یادآور کرونا تاکید و از مجوز تزریق دوز چهارم واکسن کرونا برای افرادی زیر 70 سال خبر داد. کمال حیدری با ...

معاون بهداشت وزیر بهداشت در نامه‌ای به دانشگاه‌های علوم پزشکی بر اهمیت تزریق دوز یادآور کرونا تاکید و از مجوز تزریق دوز چهارم واکسن کرونا برای افرادی زیر 70 سال خبر داد.

کمال حیدری با تاکید بر اهمیت دریافت دوز یادآور واکسن کرونا برای همه گروه‌های سنی، گفت: «استفاده از ماسک و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی ابلاغی ستاد ملی مبارزه با کرونا را باید جدی گرفت.»

حیدری در بخشی از نامه خود به دانشگاه‌های علوم‌پزشکی نوشت: «بر دریافت دوز یادآور واکسن کرونا در کلیه گروه‌های سنی واجد دریافت واکسن که بیش از شش ماه از آخرین نوبت تزریق واکسن آن‌ها گذشته است تاکید می‌شود.»

او با اشاره به در پیش بودن بازگشت حجاج و گردهمایی عظیم اربعین حسینی و به دنبال آن بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها، گفت: «لازم است اهتمام ویژه به تداوم استفاده از ماسک و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی ابلاغی ستاد ملی انجام شود.»

معاون بهداشت وزیر بهداشت، با اشاره به ضرورت واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، خطاب به دانشگاه‌های علوم پزشکی ادامه داد: «در گروه‌های پر خطر و تقویت مراقبت بهداشتی مرزی و همکاری دستگاه‌های ذیربط در تشخیص به موقع ورود سویه‌های جدید، جهت استحضار و دستور اقدام لازم ارسال می‌شود.»

مبارزه با همه‌گیری ادامه دارد

اردیبهشت ماه امسال نیز، عباس شیراوژن، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از تصویب تزریق دوز چهارم واکسن کرونا خبر داد و گفت: «در راستای تقویت سطح ‎ایمنی گروه‌های در معرض خطر، از همه افراد بالای 70 سال و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای یا نقص ایمنی، درخواست می‌شود یک نوبت ‎واکسن علاوه بر نوبت‌های قبلی تزریق کنند.»

حالا با گذشت مدتی از کاهش تعداد کشته‌ها و مبتلایان به کرونا به نظر می‌رسد بار دیگر موج جدیدی از ویروس کرونا در راه است. از همین رو به منظور مبارزه با این موج و حفظ سلامت عمومی جامعه تزریق دوز چهارم ضروری است.

همچنین کاهش تعداد کشته‌ها و مبتلایان به کرونا منجر به کاهش رعایت پروتکل‌ها از سوی شهروندان شده بود. این در حالی است که همچنان رعایت پروتکل‌ها مخصوصا استفاده از ماسک در معابر و مکان‌های عمومی ضرورت جدی دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی