ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ژاپن
تکنولوژی

یک سال زندان در انتظار کاربران ژاپنی که در فضای مجازی به دیگران توهین می‌کنند

بر اساس اصلاحیه قانون جزایی ژاپن، توهین به کاربران در فضای مجازی و به صورت آنلاین می‌تواند برای آن‌ها جریمه نقدی و یک سال زندان به همراه داشته باشد. طبق گزارش‌های منتشر شده توسط منابع ...

بر اساس اصلاحیه قانون جزایی ژاپن، توهین به کاربران در فضای مجازی و به صورت آنلاین می‌تواند برای آن‌ها جریمه نقدی و یک سال زندان به همراه داشته باشد.

طبق گزارش‌های منتشر شده توسط منابع محلی، با توجه به قانون جدید، این دسته از کاربران که در اینترنت به دیگران توهین می‌کنند، ممکن است با جریمه نقدی به ارزش بیشتر از 2 هزار دلار یا یک سال زندان مواجه شوند. البته ژاپن از گذشته این کاربران را تنبیه می‌کرده و اکنون جریمه‌های خود را افزایش داده است. مجازات اهانت آنلاین در گذشته، کمتر از 30 روز زندان و تا 75 دلار جریمه نقدی بوده است.

منتقدان و موافقان قانون ژاپن

ژاپن

با این وجود، برخی منتقدان این لایحه نسبت به تاثیر آن بر آزادی بیان نگرانی‌های خود را نشان داده‌اند و به همین منظور، این قانون تا سه سال دیگر مورد بررسی قرار خواهد گرفت. همچنین موافقان این طرح از کاهش آزار و اذیت سایبری به عنوان یک امر ضروری یاد کردند.

«سیهو چو»، وکیل ژاپنی پس از تصویب این قانونی در مصاحبه‌ای به سی‌ان‌ان (CNN) توضیح داد که تعریف دقیق و روشنی از چیزی که «توهین» محسوب می‌شود، وجود ندارد.

ژاپن
هانا کیمورا

از خودکشی «هانا کیمورا»، ستاره تلویزیون ژاپنی، به عنوان یکی از دلایل ایجاد این قانون جدید یاد شده است. گفته می‌شود این بازیگر پس از آزار و اذیت سایبری و مواجه شدن با پیام‌هایی چون «بمیر» و «تو زشت هستی» در سال 2020 و سن 23 سالگی اقدام به خودکشی کرده است. مادر او پس از مرگش، سیاست‌های مربوط به مقابله با آزار و اذیت سایبری این کشور را تحت فشار قرار داد و در نهایت، قانون جدید به تصویب رسید.

بریتانیا نیز قانون مشابهی دارد که در آن پیام‌های عمومی «به‌شدت توهین‌آمیز» جرم تلقی می‌شود و کاربران به دلیل آن‌ها دستگیر یا جریمه نقدی می‌شوند. با این وجود، در بریتانیا تعریف دقیقی برای توهین ارائه نشده و کاربران بر اساس رای دادگاه جریمه می‌شوند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی