ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فضاپیمای حامل
علمی

جاه‌طلبی شرکت ویرجین گلکتیک: برنامه‌ریزی 400 پرواز توریستی به فضا در سال

شرکت بریتانیایی ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic) پیشتاز در صنایع گردشگری فضایی قصد دارد با همکاری شرکت «بوئینگ» با ساخت دو فضاپیما، در هر سال 400‌ سفر توریستی فضایی داشته باشد. در این صورت هر روز ...

مرضیه فرجی
نوشته شده توسط مرضیه فرجی | ۱۶ تیر ۱۴۰۱ | ۱۱:۰۰

شرکت بریتانیایی ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic) پیشتاز در صنایع گردشگری فضایی قصد دارد با همکاری شرکت «بوئینگ» با ساخت دو فضاپیما، در هر سال 400‌ سفر توریستی فضایی داشته باشد. در این صورت هر روز یک پرواز و احتمالا روزهای یکشنبه دو سفر فضایی خواهد داشت.

شرکت بریتانیایی پیش از این چند پرواز آزمایشی با خدمه انجام داده است. حتی در یکی از پروازها، «ریچارد برانسون» موسس این شرکت نیز حضور داشت. حالا VG در پروژه جدید خود قصد دارد فضاپیماهای راکتی را به درون یک فضاپیمای بزرگ - که به صورت سفارشی ساخته می‌شود و ما آن را فضاپیمای حامل می‌نامیم - بفرستد و آن را برای پرواز در متراکم‌ترین قسمت جو به ارتفاعات ببرد.

برای این منظور، VG با «Aurora Flight Sciences» - یکی از شرکت‌های زیرمجموعه بوئینگ - همکاری می‌کند. Aurora Flight Sciences پیش از این بر ساخت هواپیماهای خودران پیشرفته متمرکز بود و قرار است در این همکاری دو مدل اولیه از فضاپیمای حامل را تا سال 2025 تحویل VG دهد.

فضاپیمای حامل

شرکت‌های فضایی پیش از سال 2008 تاکنون از فضاپیمای حامل با نام «VMS Eve» استفاده می‌کردند که اکنون به علت فرسایش در این مدت قابل استفاده نیست. یکی از نمایندگان VG می‌گوید: «فضاپیمای حامل جدید یک نسخه تکامل یافته از VMS Eve خواهد بود - نه طرحی جدید.»

بدین ترتیب، توقع داریم که رندر CG نمونه جدید از نظر ساختاری مشابه رندر VMS Eve باشد. با این‌حال، فضاپیمای حامل جدید سریع‌تر تولید می‌شود، نگهداری آسان‌تری خواهد داشت و می‌توان ماموریت‌های متعددی را به کمک آن انجام داد. این امر بازتاب پیشرفت صنایع فضایی در سال‌های اخیر است.

هدف اصلی VG از این همکاری، تحقق 400 پرواز در سال است - هدفی که به وسیله فضاپیماهای کنونی قابل دسترسی نیست.

باید اشاره کنیم شرکت دیگری با نام «Virgin Orbit» از هواپیمای 474 اصلاح شده برای تقویت یک وسیله پرتاب مداری استفاده می‌کند و برخلاف VG به تولید مدل‌های جدید فضاپیماها نمی‌اندیشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی