ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

رد تماس از سوی اندروید اتو؛ برنامه‌ گوگل علاقه‌ای به هم‌صحبتی ندارد!

اندروید اتو برنامه کاربردی گوگل برای اشتراک صفحه تلفن‌های همراه اندرویدی با سیستم‌های چندرسانه‌ای خودروها است. یکی از پرکاربردترین خدمات اندروید اتو، پاسخ به تماس‌های تلفنی است. با این حال به نظر می‌رسد اندروید اتو ...

پویا بهرامی
نوشته شده توسط پویا بهرامی | ۱۷ تیر ۱۴۰۱ | ۱۹:۴۵

اندروید اتو برنامه کاربردی گوگل برای اشتراک صفحه تلفن‌های همراه اندرویدی با سیستم‌های چندرسانه‌ای خودروها است. یکی از پرکاربردترین خدمات اندروید اتو، پاسخ به تماس‌های تلفنی است. با این حال به نظر می‌رسد اندروید اتو رد تماس را به پاسخ دادن ترجیح می‌دهد!

قابلیت پاسخ دادن به تماس حین رانندگی، مزیت مهم سیستم‌های ارتباطی تلفن همراه و سامانه چندرسانه‌ای خودرو محسوب می‌شود. این قابلیت به رانندگان کمک می‌کند تا بدون حواس پرتی به تماس‌های ورودی پاسخ دهند. با این حال اندروید اتو در زمینه پاسخ دادن به تماس‌ها چندان مطلوب عمل نمی‌کند.

برخی کاربران تلفن‌های اندرویدی اخیرا متوجه شده‌اند که اندروید اتو بدون درخواست کاربر، رد تماس می‌دهد. براساس این رفتار غیرقابل پیش‌بینی اندروید اتو، تماس‌های ورودی کاربران بدون اطلاع آن‌ها و به صورت خودکار رد می‌شوند.

با این حال مشکل رد تماس توسط اندروید اتو به تمامی خودروها و تلفن‌های همراه مربوط نیست. اکثر مشکلات از سوی مالکان خودروهای فولکس واگن گزارش شدند. همچنین کاربرانی که گوشی‌های شیائومی مجهز به اندروید 10 یا اندروید 11 دارند نیز به این مشکل دچار هستند.

رد تماس شامل چه خودروها و تلفن‌هایی می‌شود؟

با این حال تمامی موارد مشکل‌ساز اندروید اتو به گوشی‌های شیائومی یا خودروهای فولکس واگن محدود نیستند. برای مثال یکی از کاربران ادعا کرده است که پس از نصب آخرین نسخه اندروید اتو، مشکل رد تماس برای او پیش آمده است.

خبر خوب این است که باگ رد تماس در اندروید اتو همه‌گیر نیست و تنها برخی دستگاه‌ها به این مشکل دچار شده‌اند. با این وجود به دلیل رد بی سر و صدای تماس‌ها توسط اندروید اتو، این احتمال وجود دارد که بسیاری از کاربران متوجه این ایراد نشده باشند.

در حال حاضر نسخه بتا از اندروید اتو 7.9 منتشر شده است و برخی کاربران این نسخه را روی تلفن‌های همراه خود نصب کرده‌اند. با این حال تا زمان عرضه نسخه پایدار از طریق گوگل پلی مدتی زمان باقی مانده است. کاربران امیدوار هستند گوگل با عرضه اندروید اتو 7.9، باگ رد تماس را به طور کامل برطرف کرده باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی