ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

شورای عالی فضای مجازی خواستار ایجاد مرورگر و موتور جستجوی بومی شد

اعضای شورای‌ عالی فضای مجازی می‌گویند کاربران پیام‌رسان‌های داخلی در ماه‌های اخیر افزایش یافته‌اند و از همین رو خواستار افزایش ارائه خدمات دیجیتال دولتی روی این پلتفرم‌ها شدند. آن‌ها در این راستا همچنین بر راه‌اندازی ...

اعضای شورای‌ عالی فضای مجازی می‌گویند کاربران پیام‌رسان‌های داخلی در ماه‌های اخیر افزایش یافته‌اند و از همین رو خواستار افزایش ارائه خدمات دیجیتال دولتی روی این پلتفرم‌ها شدند. آن‌ها در این راستا همچنین بر راه‌اندازی مرورگرها و موتورهای جستجو بومی تاکید کردند.

جلسه شورای‌ عالی فضای مجازی عصر روز گذشته به ریاست رئیس جمهور تشکیل شد و اعضا به بررسی پنج دستور جلسه پرداختند. آن‌ها با بررسی حوزه‌های زیرساختی، تصمیم گرفتند که ارائه خدمات دولت روی پیام‌رسان‌های داخلی افزایش یابد. علت این امر افزایش تعداد کاربران این پلتفرم‌ها طی ماه‌های اخیر عنوان شده است.

بر اساس گزارشی که در سایت «پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری» منتشر شده، اعضای این شورا خواستار راه‌اندازی مرورگرهای داخلی و موتورهای جستجوی داخلی نیز شده‌اند.

در بخش دیگر این جلسه، وزیر ارتباطات گزارشی از آخرین وضعیت شبکه ملی اطلاعات ارائه کرد که بر اساس آن مشخص شد این شبکه تاکنون 43 درصد پیشرفت داشته است. پس از بحث و بررسی مفصل این گزارش مقرر شد پیشرفت این شبکه تا پایان سال حداقل به 66 درصد برسد.

اعضای شورای عالی فضای مجازی همچنین به بررسی موضوع گسترش شبکه فیبرنوری در کشور پرداخته و بر افزایش سطح تحت پوشش این شبکه به شکلی که همه منازل بتوانند از خدمات آن بهره‌مند شوند، تاکید کردند.

سومین دستور جلسه روز گذشته نیز بحث تمرکز شبکه اطلاعاتی کشور در استان تهران بود. بر این اساس اعضا تاکید کردند با توجه به اینکه در حال حاضر تمام اطلاعات کشور با مرکزیت استان تهران مبادله می‌شود، برای تمرکززدایی از شبکه، مراکز اطلاعاتی کشور حداقل به هشت واحد افزایش یابد.

این شورا تصویب کرد که اولین قطب مرکز داده کشور تا پایان سال در منطقه پیام در استان البرز افتتاح شده و در سال‌های بعد سه قطب دیگر مرکز داده کشور در بخش‌های دیگر راه‌اندازی شود.

گفتنی است با وجود درخواست رئیس مجلس از شورای عالی فضای مجازی برای ارائه طرحی در زمینه مدیریت فضای مجازی و طرح صیانت، در جلسه روز گذشته به این موضوع پرداخته نشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (5 مورد)
 • Shayan Shayan hatfi
  Shayan Shayan hatfi | ۲۸ تیر ۱۴۰۱

  کم کم دارین مارو میخواین کره شمالی کنین بخدا اینجا ایرانه ها کره شمالی نیست که هر دفعه یه چیز کم بشه

 • MJ Badameh
  MJ Badameh | ۲۲ تیر ۱۴۰۱

  شبکه ها رو که محدود میکنید :/ ، سایت ها و اپلیکیشن هایی رو هم که جهان استفاده میکنن رو فیلتر میکنن، جدیدا هم که مخابرات پارازیت میندازه...
  مردم مجبور میشن که استفاده میکنن💔

 • مهدی
  مهدی | ۲۲ تیر ۱۴۰۱

  باز اینا دور هم جمع شدن

 • HasanM1990 Mo
  HasanM1990 Mo | ۲۲ تیر ۱۴۰۱

  از یه طرف میگه اینترنت فیبر نوری
  از یه طرف تا بیخ فیلترش میکنه

  خدا شفاتون بده
  اونی که مد نظ ته اینترنت نیست دیگه
  یه مشت دستگاه شبکه شده است
  حریم خصوصی هم کشک

  • Pouyan Teymouri
   Pouyan Teymouri | ۲۳ تیر ۱۴۰۱

   واقعا افسوس از اینهمه بی فکری در زمینه ارتباطات

مطالب پیشنهادی