ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نیکون
تکنولوژی

نیکون احتمالا توسعه دوربین‌های SLR جدید را متوقف می‌کند؛ تمرکز روی مدل‌های بدون آینه

طبق گزارش‌هایی که منتشر شده، نیکون، غول بازار دوربین‌های عکاسی و لنزهای اپتیک توسعه دوربین‌های جدید SLR یا «تک‌لنزی بازتابی» خود را متوقف می‌کند تا به طور کامل روی مدل‌های بدون آینه (Mirrorless) تمرکز کند. ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۲ تیر ۱۴۰۱ | ۱۱:۳۰

طبق گزارش‌هایی که منتشر شده، نیکون، غول بازار دوربین‌های عکاسی و لنزهای اپتیک توسعه دوربین‌های جدید SLR یا «تک‌لنزی بازتابی» خود را متوقف می‌کند تا به طور کامل روی مدل‌های بدون آینه (Mirrorless) تمرکز کند. البته، شرکت ژاپنی در بیانیه خود به طور مستقیم این موضوع را اعلام نکرده است.

نشریه Nikkei در گزارش خود اشاره می‌کند که نیکون دیگر دوربین‌های SLR جدید تولید نخواهد کرد اما همچنان به تولید و عرضه نمونه‌های موجود در بازار ادامه می‌دهد. همچنین در این گزارش توضیح داده شده که غول ژاپنی به طور کامل روی توسعه‌ مدل‌های بدون آینه تمرکز خواهد کرد.

در ادامه گزارش Nikkei توضیح داده شده که نیکون‌ سال گذشته بیش از 400 هزار دستگاه دوربین SLR فروخته و این دوربین‌ها بیش از 60 سال توسط عکاسان حرفه‌ای استفاده شده است.

بیانیه نیکون درباره این گزارش

نیکون

با این حال، نیکون در بیانیه مطبوعاتی خود این گزارش را نه تایید و نه تکذیب می‌کند. در این بیانیه کوتاه نوشته شده:

«یک مقاله در رسانه‌های درباره صرف نظر کردن نیکون از توسعه دوربین‌های SLR وجود داشت. این مقاله تنها حدس‌وگمان است و نیکون‌ هیچ اطلاعیه‌ای در این زمینه منتشر نکرده است. نیکون به تولید، فروش و ارائه خدمات مدل‌های SLR دیجیتال ادامه می‌دهد. از حمایت مستمر شما سپاسگزاریم.»

در همین زمینه، ماه گذشته نیکون اعلام کرده بود که تولید دو دوربین SLR دیجیتال مقرون‌به‌صرفه خود یعنی D3500 و D5600 را متوقف می‌کند و قصد دارد بیشتر روی «دوربین‌ها و لنزهای متوسط به بالا که هدف عکاسان حرفه‌ای و علاقه‌مند است» تمرکز داشته باشد و در عین حال محصولاتی را برای عکاسان تازه‌کار نیز وارد بازار کند.

نیکون

نیکون از زمان عرضه D6 به بازار در ژوئن سال 2020 تاکنون، دوربین SLR جدیدی به بازار عرضه نکرده و با توجه به همین مورد، برخی تحلیلگران از قبل انتظار داشتند تا ساخت دستگاه‌های جدیدی از این مدل، کاملا کنار گذاشته شود. در سمت مقابل، دوربین‌های Mirrorless علاوه بر اینکه کیفیت بسیار بهتری دارند، کوچک‌تر و سبک‌تر هستند تا به جایگزین بسیار خوبی برای SLR تبدیل شوند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی