ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

جعبه خواب ایستاده
کسب و کار

راهکار جدید ژاپنی‌ها برای مشکل کار زیاد: جعبه‌های عمودی برای خواب کارمندان!

دو شرکت ژاپنی Itoki Corp و Koyoju Gohan KK با یکدیگر وارد همکاری شده‌اند تا جعبه‌های عمودی مخصوص چرت زدن در شرکت‌ها بسازند و راهکاری برای مشکل خستگی مفرط کارمندان بر اثر کار زیاد را ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۶ تیر ۱۴۰۱ | ۱۷:۰۰

دو شرکت ژاپنی Itoki Corp و Koyoju Gohan KK با یکدیگر وارد همکاری شده‌اند تا جعبه‌های عمودی مخصوص چرت زدن در شرکت‌ها بسازند و راهکاری برای مشکل خستگی مفرط کارمندان بر اثر کار زیاد را ارائه کنند. تاکنون نیروها برای چرت زدن به دستشویی‌ها می‌رفتند، اما حالا عده‌ای به این نتیجه رسیده‌اند که این رفتار سالم نیست.

شرکت Itoki از حوزه لوازم خانگی و Koyoju Gohan از حوزه قطعات چوبی اخیرا قراردادی را با هم امضا کرده‌اند تا برای خوابیدن کارمندان در محل کار راهکار مناسبی ارائه کنند. Koyoju Gohan در حال حاضر مشغول طراحی این جعبه‌ خواب ایستاده است اما هنوز قیمت و تاریخ عرضه آن اعلام نشده است.

«سائکو کاواشیما»، مدیر ارتباطات Itoki می‌گوید: «در ژاپن بسیاری از افراد [برای چرت زدن] به دستشویی‌ها می‌روند که فکر نمی‌کنم از نظر بهداشتی درست باشد. بهتر است افراد در یک مکان راحت بخوابند.» این دستگاه که شبیه آبگرمکن‌ها به نظر می‌رسد، از سر، زانو و کمر فرد محافظت می‌کند و اجازه می‌دهد تا کارمند دقایقی را در آرامش بخوابد.

کارمندان ژاپن

این دو شرکت می‌خواهند جعبه‌های خواب خود را به شرکت‌ها ببرند تا کارمندان بتوانند در وقفه‌های زمانی کوتاه در آن‌ها چرت بزنند و انرژی کافی برای ادامه کار خود را پیدا کنند. طراحان این ایده امیدوارند که با این کار بتوانند تا حدی به رفع مشکلات فرهنگ کاری سخت‌گیرانه ژاپن کمک کنند.

ژاپن و فرهنگ کار افراطی

ساعات طولانی کار در این کشور آسیایی باعث شده بسیاری از کارمندان در حین روز چرت بزنند تا بتوانند به تمام کارهای خود برسند. آن‌ها حتی برای این وضعیت اصطلاح خاصی به نام «اینموری» را ابداع کرده‌اند. کاواشیما می‌گوید: «فکر می‌کنم خیلی از ژاپنی‌ها بدون وقفه برای مدت‌های طولانی کار می‌کنند. امیدوارم شرکت‌ها از این ایده استفاده کنند و رویکرد منعطف‌تری نسبت به استراحت نیروهای خود داشته باشند.»

عده‌ای از کاربران شبکه‌های اجتماعی در واکنش به این خبر شوخی‌هایی با آن کرده‌اند. یکی از کاربران نوشت: «نظام سرمایه‌داری همیشه برنده می‌شود.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Nnb
    Nnb | ۲۶ تیر ۱۴۰۱

    کمونیست کار سختی در پیش دلرد
    نظام سرمایه‌داری همیشه برنده می‌شود.»

مطالب پیشنهادی