ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

ورود ون‌های جدید و هوشمند به تهران به زودی

تاکسی‌های ون موجود از یک سو به دلیل فضای داخلی نامناسب باعث نارضایتی شهروندان شده و از سوی دیگر به دلیل فرسودگی بیش از حد برای تاکسیرانان نیز مشکلات زیادی ایجاد کرده است نوسازی ون‌های ...

سپهر زنگنه
نوشته شده توسط سپهر زنگنه | ۳ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۰

تاکسی‌های ون موجود از یک سو به دلیل فضای داخلی نامناسب باعث نارضایتی شهروندان شده و از سوی دیگر به دلیل فرسودگی بیش از حد برای تاکسیرانان نیز مشکلات زیادی ایجاد کرده است نوسازی ون‌های فرسوده شهر تهران یکی از برنامه‌های سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران برای امسال است. کلان‌شهر تهران برای توسعه حمل و نقل عمومی خود به ون‌ها احتیاج بسیار زیادی دارد اما از یک سو فرسوده بودن آنها و عدم کارایی شان منجر به نقص در توسعه حمل و نقل عمومی شده و از سوی دیگر پایتخت را با چالش مواجه کرده است.
هفته گذشته بود مجتبی شفیعی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در صفحه شخصی خود از ورود ون‌های باکیفیت ناوگان تاکسیرانی تهران خبر داد و نوشت:
3 ماه تا ورود ون‌های با کیفیت به ناوگان ‎تاکسیرانی تهران مانده و به لطف خدا خبرهای خوبی در راه هستند.
ون‌های موجود به هیچ وجه در شأن مردم تهران نیستند.
مجتبی شفیعی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در گفت و گویی با اشاره به ون‌هایی که قرار است وارد تهران شوند گفت: از مجموعه حدود 6 هزار و 800 دستگاه ون در تهران، تنها دو هزار و چهارصد دستگاه فعال است و مابقی آنها به قدری فرسوده هستند که به حالت اسقاط و اوراق درآمده‌اند.
وی ادامه داد: البته از تعداد 2 هزار و چهارصد دستگاه فعال نیز بیش از 95 درصد آنها در حالت فرسود قرار دارند و بیش از 13 سال از عمر آنها می‌گذرد؛ این ون ها از نظر منظر شهری نیز باعث آشفتگی شده‌اند و از لحاظ اعطای خدمات فوق‌العاده نامطلوب هستند و به هیچ وجه در شأن مردم تهران نیستند.
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با اشاره به نوسازی تاکسی‌های ون تهران گفت: بر اساس منابعی که در اختیار سازمان ترافیک قرار داشت سریعاً تفاهم نامه‌ای با یکی از صندوق‌های کارآفرینی به امضا رساندیم و همچنین از محل منابع ناشی از طرح ترافیک و منابع متفرقه سازمان ترافیک موفق شدیم حدود 240 میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت با نرخ سود حداقل چهار درصد را برای تأمین ناوگان ون تهران مورد استفاده قرار دهیم.
شفیعی با تاکید بر اینکه به‌ کارگیری ناوگان ون و ورود آنها به شهر تهران در مراحل پایانی قرار دارد گفت: این ناوگان در سه ماه آینده وارد شهر خواهد شد و در فاز اول حداقل 250 دستگاه وارد تهران می‌شود این تعداد حدود 10 درصد وضع موجود است و در این برنامه از استانداردهای کیفی کوتاه نیامده‌ایم.
وی تصریح کرد: باید تاکید کنم ون‌هایی که وارد تهران می‌شوند همگی هوشمند هستند و تعداد پیمایش جابجایی آنها مورد رصد قرار می‌گیرد و متناسب با آن یارانه دریافت می‌کنند.
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی تهران و ورود خودروهای جدید ادامه دار خواهد بود گفت: گردش مالی و قرارداد این امر به گونه‌ای تنظیم شده که در آینده نیز خودروهای جدید وارد تهران خواهند شد و تا نوسازی کامل ناوگان حمل و نقل عمومی تهران ادامه دارد.

مجتبی شفیعی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران، با اشاره به برنامه‌های معاونت حمل و نقل ترافیک برای توسعه ناوگان عمومی با همکاری سرمایه‌گذاران اظهار کرد: همایش سرمایه‌گذاری فرصت‌های مختلف در حمل و نقل شهری را به تمامی سرمایه گذاران خرد و کلان ارائه می‌دهد و تمامی پروژه‌های حمل و نقل عمومی در مقیاس‌های متعددی تعریف شده است.
وی در پروژه‌ی مورد تاکسی‌های ون ادامه داد: این پروژه‌ها در دو حوزه خرد و کلان تعریف شده است و حدود 75 پروژه را تعریف کرده‌ایم که برخی از آنها در مقیاس خردتر و با سرمایه‌های کوچک‌تر محقق می‌شوند و برخی مانند توسعه خطوط و ناوگان ریلی اتوبوس تاکسی نیازمند سرمایه‌های کلان هستند.
شفیعی با بیان اینکه مخاطب هر یک از برنامه‌های ما سرمایه‌گذارانی هستند که حضور پیدا می‌کنند گفت: برای پروژه‌های خاص خود مانند توسعه اتوبوس سرمایه گذاری‌های صورت گرفته است اما افرادی که بتوانند سرمایه‌های چند هزار میلیارد یا چند میلیون دلاری داشته باشند محدود هستند و بر همین اساس ارائه فرصت‌های ما تنها محدود به این افراد نمی‌شود و سبدهای متعددی از فرصت‌ها را ارائه می‌دهیم تا تمامی سرمایه‌گذارانی که تمکن مالی مختلف داشته باشند در این برنامه حاضر شوند.
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران تصریح کرد: با توجه به منابع محدود شهری و دولتی برای توسعه زیرساخت‌ها در صورت تحقق برنامه‌های خود می‌توان شاهد نقطه تحولی در حوزه خدمات حمل و نقل به شهروندان تهرانی بود.
وی ادامه داد: در صورت سرمایه گذاری مناسب در حوزه حمل و نقل عمومی می‌توان شاهد ورود اتوبوس‌های جدید، تکمیل 11 خط مترو، توسعه ناوگان تاکسیرانی و ورود خودروهایی با کیفیتی که هیچ گونه آلودگی هوایی، ندارند باشیم.
در اولین فاز قرار است 250 خودرو و وارد تهران شوند و امید است توسعه حمل و نقل عمومی و جذب سرمایه گذار برای نوسازی این ناوگان فرسوده و پیر با سرعت بهتر و بیشتری پیش رود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی