ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

گلکسی S22 اولترا
تکنولوژی

تایید غیرمستقیم کوالکام: سری گلکسی S23 تنها به تراشه‌های اسنپدراگون مجهز می‌شود

طبق جدیدترین گفته‌های مدیرعامل کوالکام، سری گلکسی S23 به احتمال زیاد تنها به تراشه‌های اسنپدراگون مجهز می‌شود.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۷ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۴:۰۰

اگرچه فاصله تقریبا طولانی تا معرفی نسل بعدی پرچمدارهای سری گلکسی S سامسونگ داریم، اما بازار شایعات درباره آن‌ها داغ است. یکی از این شایعات، عدم استفاده از چیپ‌های اگزینوس در این محصولات است که حالا مدیرعامل کوالکام هم به صورت غیرمستقیم این موضوع را تایید کرده و به احتمال بسیار زیاد سری گلکسی S23 تنها میزبان تراشه‌های اسنپدراگون خواهد بود.

اگرچه سامسونگ در سال‌های اخیر سعی کرده عملکرد تراشه‌های اگزینوس را بهبود دهد، اما تقریبا در تمام نسل‌ها از رقیب اصلی‌اش یعنی کوالکام شکست خورده و ظاهرا حالا هم می‌خواهد زمین مبارزه را ترک کند تا کوالکام حداقل برای مدتی پیروز این نبرد باشد.

تراشه‌های اسنپدراگون در سری گلکسی S23

مدیرعامل کوالکام، «کریستیانو آمون» در جلسه مالی مربوط به فصل دوم 2022 این کمپانی گفته که سهم تراشه‌های اسنپدراگون در سری گلکسی S22 برابر 75 درصد بوده. بنابراین تنها 25 درصد این خانواده از پرچمدارهای سامسونگ به چیپ اگزینوس 2200 مجهز شده‌اند.

اما این تمام ماجرا نیست چرا که به گفته آمون، سهم تراشه‌های اسنپدراگون در نسل بعدی هم افزایش پیدا می‌کند:

«طبق توافق، تراشه‌های ما در 75 درصد گوشی‌های سری گلکسی S22 استفاده شدند. باید به این موضوع فکر کنید که در گلکسی S23 و نسل‌های بعدی، عملکردمان بهتر هم خواهد شد.»

طبق شایعات، سری گلکسی S23 تنها به چیپ اسنپدراگون 8 نسل 2 مجهز می‌شود و خبری از تراشه اگزینوس نخواهد بود و حالا گفته آمون هم بطور غیرمستقیم چنین موضوعی را تایید می‌کند.

همانطور که مدیرعامل کوالکام گفته، 75 درصد دستگاه‌های سری گلکسی S22 به تراشه‌های اسنپدراگون مجهز شده‌اند و اگر سهم این چیپ‌ها افزایش پیدا کند، فاصله‌ای تا 100 درصد نخواهد داشت. در حقیقت انتظار نداریم که سامسونگ تنها برای 10 تا 20 درصد گوشی‌هایش، روی نرم افزار جداگانه‌ای کار کند چرا که باید نرم افزار را برای دو نوع تراشه بهینه‌سازی کند.

به احتمال بسیار زیاد شایعات درست هستند و سامسونگ حداقل برای نسل بعدی پرچمدارهای سری گلکسی S نمی‌خواهد از تراشه‌های اگزینوس استفاده کند. بنابراین کاربران در کشورهای مختلف تنها به نسخه اسنپدراگون سری گلکسی S23 دسترسی پیدا خواهند کرد.

در نهایت باید به دو موضوع اشاره کنیم. اول از همه اینکه تنها با گمانه‌زنی روبه‌رو هستیم و هیچ کدام از شرکت‌ها به صورت مستقیم استفاده انحصاری از تراشه‌های اسنپدراگون در نسل بعدی گلکسی S را تایید نکرده‌اند. دوم اینکه اگر چنین موضوعی صحت هم داشته باشد، باز به معنای پایان کار چیپ‌های اگزینوس نخواهد بود و برعکس احتمالا سامسونگ تمرکزش روی این بخش را افزایش می‌دهد تا پرقدرت‌تر از گذشته به بازار برگردد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • reza_zarchi
    reza_zarchi | ۸ مرداد ۱۴۰۱

    البته درسته که طراحی کوالکام با خودشه ولی خط تولیدشون همچنان در سامسونگ وجود داره

مطالب پیشنهادی