ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

عرضه فیدلیتی و دیگنیتی در بورس کالا
خودرو

عرضه فیدلیتی و دیگنیتی در مرحله دوم حراج خودرو در بورس کالا

پس از مدت ها کشمکش گویا سرانجام عرضه خودروهای بهمن موتور در بورس کالا نهایی شده است.

ظاهرا مشکل شورای عالی بورس با وزارت صمت حل شده و در مرحله دوم حراج خودرو، شاهد عرضه فیدلیتی و دیگنیتی در بورس کالا خواهیم بود. این دوره از تاریخ ۲۶ مردادماه آغاز می‌شود.

بورس کالا در تاریخ ۲۱ تیرماه گذشته توانست جواز عرضه خودرو را از وزارت صمت دریافت کند. این بستر در خردادماه به بهانه مشکلات حقوقی و نقص قانون قیمت‌گذاری دستوری مورد انتقاد قرار گرفت و کمی بعد توقیف شد.

مرحله دوم حراج با عرضه فیدلیتی و دیگنیتی در بورس کالا به عنوان محصولات ممتاز گروه بهمن موتور آغاز می‌شود. طبق گزارش‌های به دست آمده، ۲۵۰ دستگاه دیگنیتی و ۳۵۰ دستگاه فیدلیتی در بورس کالا در دسترس متقاضیان قرار می‌گیرند.

جزئیات فروش این محصولات بر اساس اطلاعیه بازار فیزیکی بورس کالا عبارت است از ۱۲۵ دستگاه دیگنیتی پرایم سفیدرنگ، ۱۲۵ دستگاه دیگنیتی پرایم مشکی‌رنگ، ۸۵ دستگاه فیدلیتی ۵ نفره تیپ یک مشکی‌رنگ، ۹۰ دستگاه فیدلیتی ۵ نفره سفیدرنگ، ۸۵ دستگاه فیدلیتی ۷ نفره تیپ یک مشکی‌رنگ و ۹۰ دستگاه فیدلیتی ۷ نفره سفیدرنگ.

خودروهای دیگنیتی پرایم با قیمت ۸۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در دسترس خریداران قرار می‌گیرند. حال آنکه فیدلیتی های 5 نفره با قیمت ۷۵۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و فیدلیتی های ۷ نفره با قیمت ۷۷۲ میلیون تومان عرضه می‌شوند.

در تاریخ ۲۶ مردادماه با مراجعه به سایت بورس کالا می‌توان برای خرید خودروهای متعدد اقدام کرد. البته هر کد ملی مجاز به ثبت سفارش و خرید تنها یک دستگاه خودرو است. صدور سند و شماره‌گذاری خودرو نیز تنها برای خریدار اصلی صورت خواهد گرفت.

خریدار با توجه به قیمت نهایی فروش ملزم به پرداخت ۹ درصد مالیات بر ارزش‌افزوده و همین‌طور پرداخت هزینه‌های متعدد بابت مالیات و عوارض شماره‌گذاری، هوشمندسازی کارت خودرو، خدمات پست، تولید پلاک و هزینه شخص ثالث به بهمن موتور است. جزئیات مربوط به هزینه‌های مذکور برای خودروهای فیدلیتی و دیگنیتی پرایم را در جدول زیر مشاهده می‌کنید.

نوع خودرو/هزینه‌هافیدلیتیدیگنیتی پرایم
مالیات و عوارض شماره‌گذاری۱۳۳۰۰۰۰۰۰ ریال۳۵۳۵۰۰۰۰۰ ریال
هوشمندسازی کارت۴۳۵۰۰۰ ریال۴۳۵۰۰۰ ریال
خدمات پست۵۰۰۰۰۰ ریال۵۰۰۰۰۰ ریال
تولید پلاک و شماره‌گذاری۲۸۰۰۰۰۰ ریال۲۸۰۰۰۰۰ ریال
بیمه شخص ثالث۳۷۱۸۴۰۲۷ ریال۳۷۱۸۴۰۲۷ ریال

بخشنامه فروش خودروهای دیگنیتی و فیدلیتی در بورس کالا [به روز رسانی] - مرداد ۱۴۰۱

شرایط عرضه خودروهای دیگنیتی پرایم، فیدلیتی پرایم تیپ 1 و 2 از روز چهارشنبه مورخ 1401/05/26 تا پایان همان روز در بورس کالا به شرح جدول ذیل و با شرایط اعلام شده در اطلاعیه عرضه، ارائه میگردد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی