ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

چندین قابلیت‌ امنیتی جدید به واتس‌اپ اضافه می‌شود

واتس‌اپ می‌خواهد قابلیت مخفی کردن وضعیت آنلاین بودن از مخاطبین و همچنین ترک بی‌صدای گروه را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۴:۰۰

ویژگی‌های واتس‌اپ به مرور زمان در حال افزایش است و حالا این پیام‌رسان از انتشار چندین ویژگی امنیتی جدید برای کاربران خبر داده است. از این ویژگی‌ها می‌توان به جلوگیری از گرفتن اسکرین‌شات در پیام‌های با قابلیت یکبار بازدید و همچنین مخفی کردن وضعیت «آنلاین بودن» از مخاطبین خاص اشاره کرد.

دسامبر گذشته بود که واتس‌اپ شروع به مخفی کردن پیش‌فرض وضعیت آنلاین بودن کاربران از افراد غریبه کرد. در حالی که این قدم واتس‌اپ مثبت بود، اما همچنان همه مخاطبین به یک وضعیت شما دسترسی داشتند: آنلاین یا عدم اطلاع از آنلاین بودن‌تان.

اما حالا این پیام‌رسان به شما اجازه می‌دهد که وضعیت آنلاین بودن خود را از دید مخاطبین خاص مخفی نگه دارید یا به عبارت دیگر حالا به یک حالت مخفی دسترسی دارید.

ترک بی‌صدای گروه، قابلیت جدید واتس‌اپ

واتس‌اپ همچنین یک قابلیت کاربردی دیگر هم برای شما درنظر گرفته که آن ترک بی‌صدای گروه است. در حال حاضر اگر یک گروه را ترک کنید، تمام کاربران در گروه از چنین موضوعی مطلع می‌شوند که می‌تواند نتیجه‌اش پیگیری دلیل ترک گروه توسط شما باشد.

به گفته واتس‌اپ، این قابلیت‌های امنیتی جدید از ماه جاری میلادی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و البته این پیام‌رسان روی ویژگی دیگری هم کار می‌کند: جلوگیری از اسکرین‌شات گرفتن از پیام‌های با قابلیت یکبار بازدید.

برخلاف پیام‌های حذف‌شونده، پیام‌های با قابلیت یکبار بازدید پس از مدت مشخصی از بین نمی‌روند و زمانی حذف می‌شوند که مخاطب آن را یکبار دیده باشد. اما کاربر می‌تواند در همان یکبار بازدید، از محتوای صفحه اسکرین‌شات بگیرد و واتس‌اپ می‌خواهد مانع از چنین کاری شود.

واتس‌اپ هم اکنون روی قابلیتی کار می‌کند تا مانع از اسکرین‌شات گرفتن از پیام‌های یکبار بازدید شود و گفته به‌زودی آن را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

در کنار این ویژگی‌های امنیتی، واتس‌اپ اخیرا مدت زمان حذف پیام‌ها را هم به بیش از دو روز افزایش داده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی