ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

رئیس سازمان توسعه تجارت: استخراج کنندگان رمزارز از پایان شهریور می‌توانند واردات انجام دهند

هفته گذشته اولین واردات با رمزارز به ارزش 10 میلیون دلار صورت گرفته که به نظر می‌رسد جهت واردات خودرو بوده است.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۳:۱۵

رئیس سازمان توسعه تجارت با اشاره به انعقاد موافقت‌نامه‌ای میان رئیس بانک مرکزی و وزارت صمت اعلام کرد زیرساختی فراهم شده تا استخراج کنندگان مجاز رمزارزها از پایان شهریورماه ارز دیجیتال حاصله را برای واردات استفاده کنند.

هفته گذشته «علیرضا پیمان پاک»، رئیس سازمان توسعه تجارت با انتشار توییتی از انجام اولین واردات با رمز ارز به ارزش 10 میلیون دلار خبر داد که به نظر می‌رسد برای واردات خودرو بوده است. در همین راستا او با حضور در برنامه تلویزیونی «میز اقتصاد» توضیحات بیشتری درباره واردات با رمزارزها ارائه کرد.

پیمان پاک در این برنامه که به موضوع «پیمان‌های پولی دوجانبه، ضرورت‌ها و فرصت‌ها» می‌پرداخت، از انعقاد توافق‌نامه‌ای میان رئیس بانک مرکزی و وزیر صمت خبر داد که در راستای توجه به رمزارزها و زیرساخت‌های بلاکچین بوده و استفاده از رمزارز‌ها به عنوان یک ابزار توسعه تجارت مطرح شده است.

او با بیان اینکه هدف از این موضوع تسهیل تجارت است اظهار داشت طی 5 ماه گذشته و طی رایزنی با بانک مرکزی سیستمی پیاده‌سازی و از پایان شهریور ماه عمومی خواهد شد که طبق آن مالکین مزارع مجاز استخراج رمزارز می‌توانند ارزهای دیجیتال استخراج شده را در زمینه واردات استفاده کنند.

علیرضا پیمان پاک - واردات رمزارز

رئیس سازمان توسعه تجارت از همکاری با اتاق بازرگانی در این راستا خبر داده که بستری براساس بلاکچین در خارج از کشورفراهم شده تا تاجران بتوانند رمزارز دریافت کرده و در مقابل آن واردات انجام دهند. به گفته وی فعلا هیچ ساز و کاری در زمینه صادرات در نظر نگرفته‌اند.

پیمان پاک در بخش دیگری از سخنان خود پیش‌بینی کرد به زودی مقاومت بانک‌های مرکزی دنیا در برابر ارزهای دیجیتال، بلاکچین و متاورس شکسته خواهد شد، اتفاقی که برای شبکه‌های مخابراتی در برابر پیام‌رسان‌ها رخ داد:

«در حال حاضر نیز برخی بانک‌های مرکزی دنیا، رمزارزها را به رسمیت شناخته‌اند اما اعلام عمومی نمی‌کنند. ما نیز در این راستا پیش قدم شده و برنامه‌ریزی‌هایی را صورت داده‌ایم.»

واردات با ارزهای دیجیتال می‌تواند فصل جدیدی در تجارت بین‌المللی ایران باشد که با توجه به تحریم‌ها، فرصت‌های مناسبی را پیش روی کشورمان قرار خواهد داد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی