ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

یوتیوب
تکنولوژی

یوتیوب روی یک استور آنلاین برای سرویس‌های استریم ویدیو کار می‌کند

از این پلتفرم جدید به عنوان یک استور برای سرویس‌های استریم یاد شده و کاربران با وجود آن، می‌توانند به راحتی مشترک این سرویس‌ها شوند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۰:۰۰

به نظر می‌رسد که گوگل راه اپل تی‌وی و آمازون پرایم ویدیو را پیش گرفته باشد و قصد دارد به کاربران خود اجازه دهد تا از طریق یک استور کانال یوتیوب در سایر سرویس‌های استریم مشترک شوند.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، یوتیوب در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی یک استور آنلاین جدید برای سرویس‌های استریم ویدیو است و همچنین مذاکرات خود با شرکت‌های حوزه سرگرمی برای مشارکت در این پلتفرم جدید را آغاز کرده است.

آغاز به کار پلتفرم جدید یوتیوب از پاییز سال جاری

یوتیوب

طبق گزارش‌های موجود، انتظار می‌رود تا این سرویس در اوایل پاییز سال جاری راه‌اندازی شود و گفته شده که یوتیوب، حداقل 18 ماه روی توسعه آن کار کرده است. همچنین باید اشاره کرد که سرویس YouTube TV اکنون چنین قابلیتی را برای برخی شبکه‌ها از جمله HBO و +AMC ارائه می‌کند و باید منتظر ماند و دید که سرویس جدید چه قابلیت‌هایی دارد.

در کنار این موارد، گفته شده که این سرویس ابتدا فقط در ایالات متحده در دسترس کاربران یوتیوب قرار خواهد گرفت، اما همانطور که وال استریت ژورنال اشاره می‌کند، یوتیوب به عنوان یک سرویس جهانی از آن یاد کرده است.

در بخشی از گزارش WSJ آمده است:

«استور جدید کانال یوتیوب بازاریابی عالی برای سرویس‌های استریم ارائه می‌کند، زیرا مصرف‌کنندگان می‌توانند در آن تریلرهای سریال یا فیلم‌ها را به صورت رایگان در یوتیوب تماشا کنند و سپس به‌راحتی اشتراک مربوط به سرویس‌ها را خریداری کنند.»

همانطور که گفتیم، یوتیوب در حال مذاکره با پلتفرم‌های استریم مختلف در مورد تقسیم درآمد حاصل از این پلتفرم جدید است و البته وال استریت ژورنال به نقل از منابع آشنا به موضوع خود توضیح می‌دهد که شرایط می‌تواند برای هر یک از پلتفرم‌های شریک بسیار متفاوت باشد.

با توجه به اینکه کاربران بیشتری به جای شبکه‌های تلویزیونی کابلی یا ماهواره‌ای به سرویس‌های پخش اشتراکی روی می‌آورند، یوتیوب با پلتفرم جدید خود می‌تواند در کنار شرکت‌های دیگری از جمله اپل و Roku قرار بگیرد تا بخشی از بازار شلوغ استریم را تصاحب کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی