ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

توییتر
تکنولوژی

پیروزی جزئی ایلان ماسک؛ توییتر باید اسناد یکی از مدیران سابق خود را تحویل دهد

به دستور قاضی، توییتر باید اسناد مربوط به «کیوان بیک پور» مدیر سابق خود را به وکلای ایلان ماسک ارائه کند.

مانی قاسمی
نوشته شده توسط مانی قاسمی | ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۰:۳۰

بر اساس حکم دادگاه، شرکت توییتر باید اسناد مربوط به یکی از مدیران سابق پلتفرم خود را به ایلان ماسک ارائه کند. به گفته ماسک، مدیر سابق تو‌ییتر که «کیوان بیک پور» نام دارد و اوایل سال جاری اخراج شده بود، در محاسبه میزان حساب‌های جعلی این پلتفرم نقش مهمی داشته است.

«کتلین مک‌کورمیک»، قاضی پرونده به توییتر دستور داد تا بخشی از درخواست وکلای ماسک را انجام دهند. آن‌‌ها اسناد مربوط به 22 کارمند تو‌ییتر را درخواست کرده‌اند که گفته می‌شود اطلاعاتی در مورد روند تجزیه و تحلیل حساب‌های اسپم یا بات شبکه‌اجتماعی تو‌ییتر دارند.

کیوان بیک پور؛ مدیر سابق توییتر

توییتر

به گزارش بیزینس اینسایدر، در دستور کوتاه قاضی آمده که توییتر «مجبور به جمع‌آوری، بررسی و تولید اسناد» مربوط به کیوان بیک پور، مدیر کل سابق این پلتفرم برای مصرف‌کنندگان است. بیک پور سال 2018 و در زمان مدیرعاملی جک دورسی به توییتر پیوست. با این حال، پاراگ آگراوال، جانشین دورسی او را در ماه مه به همراه چندین مدیر دیگر اخراج کرد. بیک پور در آن زمان با ارسال توییتی نوشته بود که قصد نداشته از تو‌ییتر خارج شود.

ایلان ماسک اکنون به دنبال این است که توییتر را مجبور کند تا اطلاعات بیشتری در مورد داده‌های کاربران و روش‌های تجزیه‌و‌تحلیل خود ارائه کند. مدیرعامل تسلا برای چندین ماه گفته که شرکت توییتر از ارائه تمام اطلاعات درخواست شده او، خودداری کرده است.

با نزدیک شدن به تاریخ 25 مهر ماه و زمان برگزاری دادگاه تو‌ییتر و ماسک، وکلای ثروتمندترین فرد جهان در تلاش هستند تا برای اثبات استدلال خود، به اسناد جدیدی دست پیدا کنند. گزارش‌های منتشر شده بر اساس برخی منابع ناشناس، ادعا می‌کنند که وکلای ماسک در حال پیگیری اطلاعات کارمندان تو‌ییتر از مدیران سطح متوسط گرفته تا کارمندان سطح پایین بوده‌اند و همچنین برای پیگیری داده‌های کاربران توییتر و روش‌های مورد استفاده برای جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل آن‌ها ارائه کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی