ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

سامسونگ تولید گوشی‌های خود را در سال 2022 کاهش می‌دهد

سامسونگ ظاهرا قصد دارد در سال 2022 حجم تولید خود را نسبت به سال 2021‌ درحدود 40 میلیون دستگاه موبایل کاهش دهد.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ | ۰۹:۰۶

به گزارش وب‌سایت کره‌ای «The Elec»، سامسونگ ظاهرا قصد دارد هدفگذاری و برنامه تولید موبایل را در سال 2022 تغییر دهد و به جای عرضه 300 میلیون دستگاه، 40 میلیون دستگاه کمتر و در حدود 260 میلیون گوشی به بازار عرضه کند که رقمی کمتر از آمار عرضه سال 2021 است.

برخی تحلیلگران بازار به این موضوع اشاره می‌کنند که افزایش تورم، کاهش تقاضای خرید از سوی مصرف کنندگان و مشکلات زنجیره تامین باعث شده که سامسونگ در سال جاری میلادی چنین تصمیمی را دنبال کند.

باوجودی که به نظر می‌رسد همه گیری کرونا دیگر مانند گذشته بر بازار فروش گوشی‌های هوشمند تاثیر چندانی ندارد، اما ظاهرا مسایل جدیدی به میان آمده که سامسونگ را مجبور می‌کند تا استراتژی‌های تولید خود را برای سال جاری میلادی مورد بازنگری قرار دهد.

براساس گزارش منتشر شده از سوی وب‌سایت کره‌ای «The Elec» برخی مسایل سامسونگ را مجبور کرده است تا استراتژی تولید خود را برای سال 2022 تغییر داده و میزان تولید خود را حدود 40 میلیون دستگاه کاهش دهد.

آمار تولید موبایل سامسونگ در سال 2022

به گفته این نشریه، سامسونگ روی تولید حدود 334 میلیون گوشی هوشمند در سال 2022 هدفگذاری کرده بود که از این تعداد، ظاهرا می‌خواست حدود 284 میلیون دستگاه را با امکانات خودش تولید و 50 میلیون دستگاه دیگر را به شرکت های دیگر واگذار نماید.

در واقع سامسونگ اینطور برنامه‌ریزی کرده بود که در سال جاری میلادی در نهایت حدود 300 میلیون دستگاه موبایل به بازار عرضه کند. در گزارش اخیر به نظر می‌رسد که این شرکت هدفگذاری خود را برای تولید تغییر داده است.

برای مقایسه ارقام، گفتنی است سامسونگ در سال 2020 به دلیل همه گیری کرونا، سال پرباری را سپری نکرد و تنها در حدود 250 میلیون دستگاه گوشی هوشمند به بازار عرضه کرد. در سال 2020، این شرکت  300 میلیون دستگاه تولید کرد و 270 میلیون واحد از آن به بازار عرضه و در دسترس کاربران قرار گرفت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی