ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اینستاگرام به کپی‌برداری از پلتفرم‌های رقیب ادامه می‌دهد: این‌بار آزمایش قابلیتی مشابه BeReal

اینستاگرام در حال آزمایش داخلی قابلیت جدیدی شبیه پلتفرم BeReal است که از کاربر می‌خواهد خود واقعی‌اش را به نمایش بگذارد.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱ شهریور ۱۴۰۱ | ۰۹:۳۰

اینستاگرام در حال آزمایش قابلیت جدیدی به نام Candid Challenges است که شباهت زیادی به شبکه اجتماعی BeReal دارد. این ویژگی هنوز در دسترس عموم قرار نگرفته، اما به صورت تصادفی در ساعات مختلف روز از کاربر می‌خواهد تصویری از پیرامون خود را با دنبال‌کنندگانش به اشتراک بگذارد.

توسعه‌دهنده مشهور، «الساندرو پالوزی» که در مهندسی معکوس اپ‌ها و کشف نسخه اولیه قابلیت‌های جدید تبحر دارد، این ویژگی را کشف کرده است. او می‌گوید کاربران در صورت استفاده از این قابلیت باید در زمان‌های تصادفی در یک بازه زمانی دو دقیقه‌ای عکس بگیرند. محتواهایی که از طریق قابلیت Challenges به اشتراک گذاشته می‌شوند، در قسمت استوری‌ها به نمایش در می‌آیند.

اینستاگرام Candid Challenges

اینستاگرام توسعه این ویژگی را تایید کرد

سخنگوی اینستاگرام تایید کرده که این شرکت به‌صورت داخلی در حال کار روی نمونه اولیه این ویژگی است، اما اطلاعات بیشتری در این رابطه منتشر نکرده است. آزمایش قابلیت Candid Challenges نشان می‌دهد که این شبکه اجتماعی از تهدید احتمالی BeReal آگاه است و می‌خواهد از همین حالا ویژگی اصلی آن را به پلتفرم خود بیاورد.

اینستاگرام Candid Challenges
دوربین اپ اینستاگرام برای قابلیت Candid

با این حال، نکته جالب این‌جاست که BeReal تقریبا فلسفه متفاوتی را نسبت به اینستاگرام در پیش گرفته است. این شبکه اجتماعی از کاربران می‌خواهد که در لحظه از سوژه‌های احتمالی پیرامون خود عکس بگیرند و در واقع خود واقعی‌شان را به نمایش بگذارند. در حالی که اینستاگرام اکنون به محلی برای انتشار تصاویر از پیش آماده شده و دارای فیلتر تبدیل شده است.

شبکه اجتماعی BeReal در سال 2019 عرضه شد، اما اخیرا در میان نوجوانان به محبوبیت رسیده است. این اپلیکیشن در حال حاضر در اپ استور اپل بالاتر از اینستاگرام و فیسبوک قرار دارد. مارک زاکربرگ قبلا گفته بود که آینده متا متکی بر نوجوانان است. با این حال، نوجوانان حالا بیشتر وقت خود را روی پلتفرم‌های سایر شرکت‌ها از جمله تیک تاک می‌گذارنند. البته متا سعی کرده که بخشی از ویژگی‌های این پلتفرم را هم کپی کند، اما هنوز در جذب کاربران آن‌ها توفیق قابل توجهی نداشته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی