ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فسیل کوسه
علمی

پسر بچه هشت ساله فسیل چند میلیون ساله دندان یک کوسه غول‌پیکر را پیدا کرد

پسر بچه هشت ساله‌ای به نام «رایلی گریسلی» در ساحلی در کارولینای جنوبی دندان 12 سانی‌متری یک کوسه باستانی را پیدا کرده است.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲ شهریور ۱۴۰۱ | ۲۳:۵۹

یک پسر بچه هشت ساله به نام «رایلی گریسلی» در ایالت کارولینای جنوبی فسیل دندان غول‌آسای یک موجود ماقبل تاریخ را پیدا کرده که متعلق به یک کوسه گوشی‌دندان به نام Angustidens است. رایلی این دندان را در مسافرتی خانوادگی به ساحل میرتل پیدا کرد.

بر طبق گزارش‌ها، این پسر بچه دندان 12 سانتی‌متری کوسه‌ای را پیدا کرده که مدت‌ها پیش منقرض شده است. البته این اکتشاف کاملا هم تصادفی نبوده و رایلی در حین یک جور اردوی کشف فسیل در نزدیکی سامرویل این دندان را پیدا کرده است.

گروه اردوهای کشف فسیل پالمتو (PEE) در پستی در صفحه فیسبوک خود نوشت: «این کشف به‌طور حتم کشفی برای تمام زندگی او خواهد بود. این مرد جوان دندان 12 سانتی‌متری Angustiden را در یک لایه سخت ماسه‌ای پیدا کرد.»

این گروه می‌گوید اگر بخواهیم مقایسه‌ای داشته باشیم، کشف یک دندان Angustiden بزرگ‌تر از 10 سانتی‌متر معادل کشف دندان 15 سانتی‌متری مگالودون است. پس این دندان 12 سانتی‌متری را می‌توان هم‌تراز با یک دندان 16.5 سانتی‌متری مگالودون در نظر گرفت.

فسیل

خبر اکتشاف رایلی گریسلی در شبکه اجتماعی فیسبوک با استقبال گسترده مخاطبان مواجه شده و لایک‌های زیادی دریافت کرده است. یکی از کاربران در این باره نوشت: «دیرینه‌شناس آینده خود را بنگرید! آفرین مرد جوان!»

«جاستین گریسلی»، پدر رایلی می‌گوید پسرش یک ماهی‌گیر مشتاق است که البته به علم و فعالیت‌های بیرون از خانه هم علاقه فراوانی دارد. او افزود: «ما هر سال تابستان به ساحل میرتل می‌رویم، بنابراین از زمانی که رایلی و برادرش کالین شروع به راه رفتن کردند، جستجو به دنبال این گنجینه‌ها را در ساحل آغاز کردیم.»

جاستین گریسلی همچنین گفت که کلکسیون رایلی هنوز در مراحل ابتدایی خود قرار دارد، بنابراین فعلا نمی‌خواهد از آن رونمایی کند. ابرکوسه Angustiden در دوره الیگوسن و میوسن در حدود 33 تا 22 میلیون سال پیش زندگی می‌کرد و از خویشاوندان مگالودون به حساب می‌آید.

اگر تمایل داشتید می‌توانید این مطلب را با دوستان خود در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی