ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

مطالعه جدید: با 20 دقیقه ورزش روزانه، خطر ابتلا به کرونا حاد را کاهش دهید

150‌ دقیقه فعالیت بدنی با شدت متوسط یا 75 دقیقه فعالیت بدنی شدید در هفته می‌تواند خطر ابتلا به کرونای شدید را کاهش دهد.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۳ شهریور ۱۴۰۱ | ۲۳:۵۹

محققان اسپانیایی در مطالعه جدیدی می‌گویند 150‌ دقیقه فعالیت بدنی با شدت متوسط یا 75 دقیقه فعالیت بدنی شدید در هفته می‌تواند خطر ابتلا به کرونای شدید، بستری شدن در بیمارستان و حتی مرگ‌ ناشی از ابتلا را کاهش دهد.

تجزیه و تحلیل جهانی داده‌ها حاکی از آن است که ورزش منظم و حدود 20  دقیقه در روز خطر ابتلا به کووید-19 یا ابتلا به نوع حاد این بیماری را کاهش می‌دهد.

نتایج این تحقیق در نشریه بریتانیایی Sports Medicine منتشر شده است. براساس این مطالعه، فعالیت بدنی منظم نه تنها خطر ابتلا به نوع حاد کرونا را کاهش می‌دهد بلکه افرادی که به صورت منظم ورزش می‌کنند کمتر در معرض بستری شدن در اثر ابتلا به این بیماری و حتی خطر مرگ قرار می‌گیرند.

تاثیر فعالیت بدنی بر ابتلا به کرونای حاد

این مطالعه می‌‌گوید در مجموع حدود 150 دقیقه فعالیت بدنی با شدت متوسط ​​یا 75 دقیقه فعالیت بدنی شدید در هفته بهترین محافظت را ایجاد می‌کند.

تیم محققان اسپانیایی این مطالعه تحقیقاتی می‌گوید:

«به نظر می‌رسد فعالیت بدنی منظم با کاهش پیامدهای نامطلوب کووید-19 ارتباط داشته باشد. تحلیل و بررسی ما نشان می‌دهد افرادی که فعالیت بدنی منظم دارند، کمتر در معرض ابتلا به عفونت کرونا، بستری شدن در بیمارستان، ابتلا به بیماری شدید کووید-19 و حتی مرگ ناشی از آن می‌شوند.»

متخصصان می‌گویند ورزش منظم اثر محافظتی در برابر شدت عفونت‌های تنفسی دارد. همچنین فعالیت بدنی منظم مزایای دیگری نیز برای سلامتی فرد به همراه خواهد داشت.

به گفته محققان، با توجه به محدودیت‌های تحلیل صورت گرفته، این نتایج باید با احتیاط مورد استفاده قرار گیرند. تحقیقات قبلی نشان می‌دهد که فعالیت بدنی می‌تواند خطر ابتلا و شدت عفونت‌های تنفسی را تا حدی کاهش دهد. به گفته محققان، ارتباط بین فعالیت بدنی منظم و شدت کووید-19 به درستی درک نشده است، اما احتمالا عوامل متابولیکی و محیطی می‌تواند در این قضیه نقش داشته باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی