ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سامسونگ و توسعه تراشه‌های آتی تنسور و اگزینوس
تکنولوژی

سامسونگ ظاهرا روی نسل بعدی تراشه‌های تنسور گوگل کار می‌کند

گفته شده که گوگل قصد دارد در نسل سوم تنسور فاصله عملکرد این تراشه با پردازنده پرچمدار کوالکام را به حداقل برساند.

آرش تهرانی
نوشته شده توسط آرش تهرانی | ۵ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۵:۰۰

سال گذشته سامسونگ نخستین تراشه تنسور گوگل را با فرایند 5 نانومتری خود تولید کرد. تراشه مذکور در سری پیکسل 6 به کار گرفته شد و عملکرد نسبتا قابل قبولی هم از خود نشان داد. از قرار معلوم همکاری این دو برند همچنان ادامه دارد زیرا طبق گزارشی جدید، این شرکت کره‌ای هم اکنون علاوه بر تراشه اگزینوس 1380 خودش، مشغول کار روی نسل بعدی تراشه تنسور نیز هست.

با استناد به گزارش GalaxyClub، سامسونگ در حال حاضر مشغول آزمایش نسل بعدی تراشه تنسور است. گفته شده تراشه مذکور که با شماره مدل S5P9865 شناخته می‌شود، نسل سوم از پردازنده‌های گوگل است و در نهایت قلب تپنده سری پیکسل 8 خواهد بود.

گفتنی است که بورد این تراشه با اسم رمز «Ripcurrent» شناخته می‌شود و از خود تراشه نیز با اسم رمز «زوما» یاد می‌شود. همچنین از آنجایی که بورد توسعه تنسور 2 «Cloudripper» نام داشت، گمان می‌رود شماره مدل S5P9865 به نسل سوم تنسور تعلق داشته باشد.

سامسونگ و توسعه تراشه‌های آتی تنسور و اگزینوس

لازم به ذکر است که به دلیل عملکرد ضعیف‌تر از انتظار نسل اول تنسور و انتظارات موجود از نسل دوم آن در برابر اسنپدراگون 8 پلاس نسل 1، گمان می‌رود که شکاف میان تراشه اختصاصی گوگل و برترین تراشه کوالکام در نسل سوم تنسور به حداقل برسد.

اطلاعات احتمالی از نسل آتی تراشه اگزینوس سامسونگ

تراشه اگزینوس 1380 سامسونگ اما برخلاف تنسور گوگل وضعیت و جایگاه متفاوتی دارد زیرا انتظار می‌رود جانشین تراشه اگزینوس 1280 شود که حدود 6 ماه پیش عرضه شده بود.

بنا بر گزارشات و گمانه‌زنی‌های مطرح شده، اگزینوس 1380 هم اکنون با شماره مدل S5E8835 تحت توسعه و آزمایش قرار دارد.

سامسونگ و توسعه تراشه‌های آتی تنسور و اگزینوس

از آنجایی که اگزینوس 1280 در گوشی گلکسی A53 مورد استفاده قرار گرفته بود، انتظار می‌رود اگزینوس1380 نیز در مدل گلکسی A54 یا سایر مدل‌های میان‌رده سامسونگ در سال 2023 استفاده شود.

همچنین در نهایت بد نیست به این مورد هم اشاره شود که سامسونگ تاکنون گزارش‌ها مورد بحث را تایید یا تکذیب نکرده و باید تا انتشار اخبار رسمی منتظر بمانیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی