ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

رئیس سازمان مدیریت بحران: ماهواره ایرانی «آیات» به زودی به فضا پرتاب می‌شود

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از پرتاب ماهواره ایرانی «آیات» به فضا در آینده نزدیک خبر داد.

شیدا ملکی
نوشته شده توسط شیدا ملکی | ۸ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۰:۲۵

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه برای رصد حوادثی از قبیل سیل و زلزله نیاز به رصد زمین وجود دارد، از پرتاب ماهواره ایرانی «آیات» به فضا در آینده نزدیک خبر داد.

محمدحسن نامی؛ رئیس سازمان مدیریت بحران کشور اعلام کرده که ماهواره آیات در آینده نزدیک با حضور رئیس جمهور به فضا پرتاب می‌شود.

او همچنین در بخش دیگری از توضیحات خود درباره اهمیت پرتاب این ماهواره گفت: «این ماهواره قرار است در مدار زمین قرار بگیرد و در ارتباط با حوادثی از جمله سیل، زلزله و رانش زمین اطلاعات را در اختیار ما قرار دهد.»

اهمیت پرتاب ماهواره آیات از آنجایی است که قرار به رصد حوادثی از جمله سیل، زلزله و رانش زمین توسط این ماهواره است. از سویی دیگر با توجه به پرتاب ماهواره خیام به عنوان ماهواره سنجشی توسط سازمان فضایی کشور به نظر می‌رسد تصاویر ارسالی از این ماهواره هم قرار است به تکمیل اطلاعات خیام کمک کند.

این موضوع البته در شرایطی است که همچنان اطلاعات کاملی از ماهواره آیات منتشر نشده است. زمان دقیق پرتاب این ماهواره نیز اعلام نشده و بر اساس توضیحات رئیس سازمان فضایی کشور این ماهواره قرار است در حضور رئیس جمهور پرتاب شود.

روز گذشته هم رئیس سازمان فضایی با بیان اینکه ماهواره خیام یک ماهواره سنجنده است و نه نظامی، از دریافت تصاویر این ماهواره و نیاز به کالیبره شدنشان برای بهره‌وری از ماهواره خیام خبر داد. او پیش‌تر نیز در نشست خبری با اصحاب رسانه‌ و گفتگوهای دیگر به کارکرد غیرنظامی خیام تاکید کرده بود.

رئیس سازمان فضایی در بخش دیگری از توضیحات خود با تاکید بر اینکه یک ماهواره به تنهایی اطلاعات کافی در اختیار ما قرار نخواهد داد به همکاری ایران در سازمان‌های جهانی و حضور در این سازمان‌ها اشاره کرد و گفت: « ایران با سازمان‌های بین‌المللی فضایی از جمله سازمان اپسکو، کوپوس ذیل سازمان ملل، مجموعه ایز نت مربوط به فعالیت‌های فضایی کشورهای اسلامی و همچنین چین و چند کشور دیگر در حوزه فضایی در ارتباط است.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی