ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

مجمع عمومی سالیانه رایتل برگزار شد؛ تداوم روند سودآوری

گزارش حسابرسی رایتل در سال 1400 از سود خالص 125 میلیارد تومانی حکایت دارد.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۹ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۲:۵۵

مجمع عمومی سالیانه رایتل 5 شهریورماه برگزار و طی آن گزارش فعالیت یک ساله این شرکت ارائه شد که از سود خالص 125 میلیارد تومانی حکایت داشت. مدیرعامل رایتل در این مجمع از تلاش جهت حفظ روند سوددهی این اپراتور سخن گفت. مدیرعامل شستا نیز تداوم روند سودآوری و زمینه‌سازی برای افزایش درآمد را نیازمند برنامه‌ریزی مدون برشمرد.

به گزارش دیجیاتو و به نقل از روابط عمومی رایتل، مجمع عمومی سالیانه رایتل طبق شاخص عملکرد این بنگاه اقتصادی در سال مالی 1400 نسبت به سال مالی 1399 برگزار شد که ضمن اخذ گزارش مقبول از سازمان حسابرسی، از سود خالص 125 میلیارد تومانی حکایت داشته است. همچنین درآمد عملیاتی رایتل در این بازه زمانی به مبلغ 2هزار میلیارد تومان رسیده که نسبت به سال گذشته 32 درصد افزایش داشته است.

«یاسر رضاخواه»، مدیرعامل رایتل در مجمع عمومی‌ این اپراتور که در شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی برگزار شد، گزارش فعالیت عملکرد 1400 و برنامه‌های سال 1401 را ارائه داد.

رضاخواه از تلاش همکارانش بر مبنای یک برنامه عملیاتی سودآور بلندمدت در جهت حفظ و افزایش روند سوددهی رایتل خبرداد و گفت: «طی این دوره 12 پروژه توسعه‌ با مبلغ 588 میلیارد تومان در راستای افزایش ظرفیت و پوشش‌دهی و همچنین افزایش رضایتمندی مشترکین محقق شد.»

مجمع عمومی رایتل

به گفته وی تحقق این روند در حالی صورت گرفت که تعرفه‌های رایتل افزایش پیدا نکرده است و این اپراتور در بازار شرکت‌های خدمات ارتباطی، تعرفه خود را با پایین‌ترین نرخ به مشترکین ارائه می‌دهد:

«افزایش سودآوری به دنبال بهینه‌سازی عملکرد هزینه‌ها، توسعه شبکه و به تبع افزایش درآمد سه برابری ناشی از افزایش چهار برابری ترافیک در شرایط تورم سال‌های اخیر نیز از جمله موارد حفظ روند سوددهی رایتل در سال‌های اخیر است.»

بر اساس این گزارش، بهبود برخی از شاخص‌های کلیدی عملکرد پروژه‌های انجام شده در سال مالی 1400 که در معاونت‌های شبکه، IT و حوزه‌های تجاری به بهره‌برداری رسیده‌اند، به شرح زیر است:

  • اجرای پروژه OCS جهت شارژ آنلاین مشترکین برای اولین‌بار در خاورمیانه با استفاده از توان داخلی
  • نوسازی و مدرن‌سازی شبکه زیرساخت فناوری اطلاعات
  • توسعه و نوسازی سامانه‌های پشتیبان کسب و کار توسعه و نوسازی کلان داده 
  • راه‌اندازی سامانه جامع نمایندگان جهت مدیریت بر عملکرد، نظارت و هماهنگی برنامه‌های فروش بین نمایندگان شرکت 
  • راه‌اندازی سامانه پایش و هدایت رومینگ در جهت مدیریت شبکه، کاهش هزینه‌ها و افزایش کیفیت با سایر اپراتورها 
  • ارتقاء سرویس L2100 (4G+) از 1368 سایت در پایان سال 1399 به بیش از 2000 سایت 
  • افزایش ظرفیت‌های هسته مرکزی core شرکت 
  • افزایش 37 درصدی جذب مشترک جدید نسبت به سال قبل
  • توسعه شبکه فروش و اضافه شدن 2000 نماینده فروش

«ابراهیم بازیان» مدیرعامل شستا نیز ضمن قدردانی از تلاش‌های همکاران و مدیران ارشد رایتل در جهت حفظ و تداوم روند سودآوری و زمینه‌سازی برای افزایش درآمد طی چند سال اخیر، تحول و برنامه‌ریزی مدون به منظور جهش سودآوری برای سال 1401 با استفاده از تمام توان شرکت رایتل، مجموعه شستا و سازمان تامین اجتماعی را خواستار شد. 

او از این شرکت خواست تا بهره‌برداری و توسعه فناوری‌های نوین، ایجاد منابع درآمدی جدید و پایدار در کنار مدیریت بیشتر هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری مدنظر قرار گیرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی