ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هوش مصنوعی
تکنولوژی

تصویر خلق شده با هوش مصنوعی برنده جشنواره هنری آمریکا شد

تصویر خلق شده توسط ابزار هوش مصنوعی Midjourney در مسابقه هنرهای دیجیتال موفق شد مقام اول را کسب کند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۱ شهریور ۱۴۰۱ | ۲۳:۲۹

تصویری که توسط یک هنرمند و با ابزار هوش مصنوعی Midjourney ساخته شده بود، مقام اول جشنواره هنری آمریکا را از آن خود کرد.

احتمالا شما هم در طول چند ماه گذشته، تحت تاثیر ابزارهای هوش مصنوعی مانند DALL-E قرار گرفته باشید که می‌توانند تصاویر هنری مختلفی خلق کنند.

پیروزی در مسابقه با کمک ابزار هوش مصنوعی

«جیسون آلن»، مدیرعامل شرکت سازنده بازی‌های رومیزی Incarnate Games، تصویر خود را با عنوان Théåtre D’opéra Spatial به بخش هنرهای دیجیتال (Digital Arts/Digitally-Manipulated) مسابقه هنرهای زیبای ایالت کلرادو ارسال کرد و برنده شد! تصویر علمی تخیلی او، شخصی در لباس سفید را نشان می‌دهد که در مقابل یک محفظه دایره‌ای بسیار بزرگ شبیه به پنجره ایستاده است و البته با استفاده از موتور هوش مصنوعی Midjourney ساخته شده است.

آلن با نام کاربری Sincarnate در Discord نوشت:

«تصمیم گرفتم تا با استفاده از Midjourney به شیوه‌ای رقابتی دیدگاه خودم را بیان کنم. نمی‌توان بیشتر از این هیجان زده باشم که با قطعه مورد علاقه‌ام برنده شدم: Theatre d’Opera Spatial.»

هوش مصنوعی

علیرغم انتقادهایی که نسبت به اقدام او شده، آلن از کار خود حمایت کرده است. او در پست دیسکورد خود ادعا می‌کند که 100 درصد تصویر را خودش ایجاد کرده و هفته‌های زیادی را صرف ساخت آن کرده است تا به تصویر نهایی خود دست پیدا کند.

دستورالعمل‌های مسابقه هنرهای زیبای ایالت کلرادو، هنرهای دیجیتال را به عنوان «عملی هنری که در آن از فناوری دیجیتال به عنوان بخشی از فرآیند خلاقانه استفاده شده» تعریف می‌کند که البته با کاری که آلن انجام داده نیز مطابقت دارد. با این حال، استفاده او از هوش مصنوعی برای ساخت تصویر انتقاداتی را به همراه داشته است.

سیستم‌های هوش مصنوعی تبدیل متن به تصویر، بر اساس دستورات متنی ارائه شده توسط کاربران، تصویری را تولید می‌کنند. هرچند این سیستم‌ها قبلا در انحصار شرکت‌هایی مانند OpenAI و گوگل قرار داشته‌اند، اما در چند ماه گذشته به‌طور فزاینده‌ای در دسترس عموم کاربران قرار گرفته‌اند. سیستم استفاده شده توسط آلن که Midjourney نام دارد، یکی از محبوب‌ترین و شناخته‌شده‌ترین ابزارها در این زمینه محسوب می‌شود که اغلب سبک‌های هنر دیجیتال معاصر را شبیه سازی می‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی