ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

همراه اول به مناسبت اربعین بسته‌های تخفیفی و ظرفیت‌های زیرساختی ویژه‌ای تدارک دید

همراه اول برای مشترکینی که قصد شرکت در راهپیمایی اربعین را دارند بسته‌های نامحدود و اقتصادی تعریف کرده است.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۱:۵۵

همراه اول به‌مناسبت فرارسیدن ایام عزیمت ایرانیان به عراق جهت شرکت در راهپیمایی اربعین، بسته‌های تخفیف‌دار و ظرفیت‌های ویژه زیرساختی تدارک دیده و تیم‌های عملیاتی خود را در نقاط پنجگانه مرزی مستقر کرده است.

به گزارش دیجیاتو و به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی(ع) و عزم مردم برای شرکت در راهپیمایی عظیم نجف تا کربلا، علاوه بر ارائه تخفیف‌های ویژه در تعرفه رومینگ و تماس بین الملل، تیم‌های فنی اپراتور اول در پایانه‌های مرزی مستقر شده‌اند تا ضمن پایش و بررسی کیفیت شبکه، ظرفیت‌های ویژه برای استقبال از زائران را فراهم آورند.

مشترکانی که قصد عزیمت به کشور عراق را دارند، می‌توانند براساس مساعدت همراه اول و پیرو قراردادهای منعقده‌ای که با اپراتورهای عراقی داشته، از سیم‌کارت همراه اولی خود استفاده کنند و از نرخ‌های تخفیف دار و بسته‌های ویژه رومینگ اربعین بهره‌مند شوند.

با توجه به تخفیف‌های در نظر گرفته شده برای این ایام (تا 75 درصد تخفیف نسبت به کمپین سال قبل)، «تعرفه مکالمه با ایران هر دقیقه 9 هزار تومان»، «تعرفه مکالمه دریافتی هر دقیقه 6 هزار تومان»، «تعرفه ارسال پیامک 1300 تومان» و «هر مگابایت اینترنت 500 تومان» است.

همچنین در راستای رفاه حال زائران، قیمت تماس از ایران به موبایل عراق از 8 به 6 هزار تومان کاهش یافته است.

تعریف بسته‌های نامحدود و اقتصادی برای اربعین

شرکت ارتباطات سیار ایران همچنین با تعریف و طراحی دو بسته «رومینگ ویژه اربعین»، سطح میزبانی خود از مشترکان حاضر در این رویداد بزرگ را بالاتر برده است؛ به صورتی که مشترکان به اندازه مصرف خود می توانند یکی از دو بسته 7 روزه «نامحدود» یا «اقتصادی زائر» را انتخاب کنند.

بسته ویژه «دیتای نامحدود» شامل اینترنت نامحدود با سیاست مصرف منصفانه به همراه 250 پیامک هدیه و 25 دقیقه مکالمه هدیه با قیمت 350 هزار تومان ارائه شده است؛ بسته «اقتصادی زائر» نیز با 150مگابایت دیتای رومینگ عراق به همراه 50 پیامک هدیه و 10 دقیقه مکالمه هدیه به قیمت 100 هزار تومان عرضه شده که امکان خرید و هدیه به مشترک حاضر در عراق حتی از ایران نیز فراهم شده است.

بسته اربعین همراه اول

تمامی زائران می توانند از 13 تا 30 شهریور 1401 از قیمت‌های تخفیفی و بسته‌های مقرون به صرفه در خاک عراق بهره‌مند شوند.

اما برای بهره‌مندی از امکانات رومینگ بین الملل حتما نیاز است تا زائران حسینی پیش از خروج از کشور با شماره گیری کد دستوری #2910*10* یا از طریق مراجعه به اپلیکیشن «همراه من» از فعال بودن سرویس رومینگ خود اطمینان حاصل کنند.

زائران برای خریداری بسته رومینگ نیز می‌توانند از سه روش درگاه جامع خدمات همراه اول در راهپیمایی اربعین «ستاره 1 مربع»، «مراجعه به فروشگاه آنلاین همراه اول» یا «اپلیکیشن همراه من» اقدام کنند.

به منظور آسایش زائران همراه اولی، کلیه خدمات ارتباطی این اپراتور برای اربعین در درگاه #40*1* نیز فراهم شده است.

لازم به ذکر است بسته‌های اینترنت داخلی در حالت رومینگ قابل استفاده نیست و «امکان دریافت رمز دوم خرید در خارج از کشور بدون فعالسازی سرویس رومینگ بین الملل، میسر نیست». همچنین مطابق روال تماس‌های رومینگی، هنگام استفاده از سرویس رومینگ در خارج از کشور، حتما مشترکان باید کد ایران (0098) را قبل از شماره تلفن‌های ثابت و موبایل مورد نظر خود شماره گیری کنند.

تدارک 29 سایت اضطراری فول تکنولوژی

با توجه به دغدغه همیشگی مردم در پیش از شروع مسافرت نسبت به مقوله ارتباطات، مذاکرات و جلسات فشرده مسئولان فنی و تیم‌های عملیاتی همراه اول با فرمانداری شهرهای مرزی در قالب ستاد اربعین در دستور کار قرار گرفت تا ضمن اطلاع از دغدغه و درخواست مسئولان این مناطق، به پایش کیفی شبکه و ارتقای ظرفیت‌ها بپردازند.

لذا با توجه به پیش بینی های صورت گرفته از حجم مراجعه مردمی به پایانه های مرزی جهت خروج از کشور و ورود به عراق، همراه اول با تدارک 29 سایت اضطراری فول تکنولوژی (نسل های دوم تا چهارم ارتباطی) در کنار 52 سایت موجود در پنج نقطه پایانه مرزی، حداکثر ظرفیت ارائه خدمات نسل‌های نوین را برای استقبال از مشترکان فراهم آورده است. با این میزان تدارک تجهیزات، سطح پوشش مبتنی بر نسل‌های نوین ارتباطی تمامی جاده‌های منتهی به شهرها و پایانه‌های مرزی را هم شامل خواهد شد.

همچنین اپراتور اول تلفن همراه کشور به منظور آسایش خاطر مشترکان به افزایش ظرفیت بین الملل خود از طریق توسعه لینک‌های بین اپراتور و شرکت ارتباطات زیرساخت پرداخت که نسبت به سال 1398 حدود 10 برابر افزایش یافته است.

همراه اول

استقرار تیم‌های فنی و عملیات شبکه اپراتور اول تلفن همراه در شهرهای نزدیک به پایانه‌های مرزی تا اتمام سفرهای اربعینی، از جمله دیگر مواردی است که زمینه پایش و رصد کیفیت شبکه به صورت 7 در 24 را به صورت خاص در این مناطق در قالب داشبوردهای ویژه پایش مناطق مرزی در مرکز عملیات شبکه و کنترل کیفیت سرویس به وجود آورده است.

همراه اول جهت ارائه خدمات بهتر به زائران در گذرگاه‌های چذابه، شلمچه، مهران و خسروی با برپایی موکب و نیز به صورت سیار به ارائه انواع خدمات مورد نیاز مشترکان پرداخته است. همچنین این اپراتور در حال آماده سازی تجهیزات جهت ارائه اینترنت به صورت Wifi در موکب‌های مذکور است.

همچنین طبق اعلام این اپراتور، کارشناسان همراه اول در 12 نقطه در شهرهای نجف و کربلا و جاده بین این دو شهر مستقر شده و به ارائه خدمات مشترکان می پردازند.

همراه اول از کلیه مشترکان خود که قصد سفر به عراق را دارند درخواست کرده که اطلاعات لازم در خصوص تعرفه‌های اربعین را فقط از صفحه ویژه اربعین پرتال این اپراتور دریافت کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی