ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

واکسن استنشاقی
علمی

واکسن استنشاقی کرونا CanSino در چین تاییدیه استفاده اضطراری دریافت کرد

این واکسن استنشاقی اکنون برای عرضه در بازار باید مجوزهای اضافی دیگری را نیز دریافت کند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۷:۰۰

شرکت داروسازی مستقر در چین CanSino Biologics اعلام کرد که واکسن استنشاقی کرونا آن‌ها، تاییدیه‌های مورد نیاز خود برای استفاده اضطراری به عنوان یک تقویت‌کننده را توسط تنظیم‌کننده دارویی این کشور یعنی اداره ملی محصولات پزشکی به دست آورده است.

به گزارش رویترز، شرکت کن‌ساینوبایو در بیانیه خود نوشته:

«اگر واکسن به همین ترتیب توسط سازمان‌های دولتی مربوطه خریداری و استفاده شود، این تاییدیه تاثیر مثبتی بر عملکرد شرکت خواهد داشت.»

واکسن استنشاقی

با این حال، این شرکت اعلام کرده که رقابت شدیدی با سایر واکسن‌ها در چین خواهد داشت که هم اکنون برخی از آن‌ها تاییدیه دولتی را نیز دریافت کرده‌اند یا در حال انجام آزمایش‌های بالینی خود هستند. اخیرا همچنین واکسن کووید-19 شرکت Livzon Pharmaceutical Group Inc مجوز استفاده اضطراری چین را به عنوان یک تقویت‌کننده دریافت کرده است.

البته هنوز مشخص نیست که واکسن کرونا استنشاقی CanSino چه زمانی وارد بازار خواهد شد، زیرا همانطور که در بیانیه آن آمده است، همچنان مجوزهای اداری دیگری نیز برای دریافت وجود دارند و فروش آن به وضعیت کووید-19 در داخل و خارج از کشور و همچنین نرخ واکسیناسیون چین بستگی دارد.

شیوع دوباره ویروس کرونا در چین همزمان با دریافت مجوز واکسن استنشاقی

واکسن استنشاقی

این گزارش در حالی منتشر شده که چین اخیرا بار دیگر تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته است. مرکز فناوری جنوبی شنژن اخیرا در اکثر نقاط شهر دستور قرنطینه آخر هفته را صادر کرد و کلانشهر مستقر در جنوب غربی چین، چنگدو (Chengdu) برای تمام 21 میلیون نفر شهروند خود دستور قرنطینه صادر کرد.

روز گذشته (3 سپتامبر)، چین 1848 مورد جدید کروناویروس را گزارش کرد که شامل عفونت‌های علامت دار و بدون علامت می‌شود. نکته قابل توجه اینکه روز قبل از آن، 1988 مورد جدید گزارش شده بود.

اخیرا دانشمندان آکادمی علوم چین از ساخت نانوموادی خبر داده بودند که در بدن انسان‌ها می‌تواند پروتئین اسپایک ویروس کرونا را هدف قرار داده و مانع از پیشرفت تمام گونه‌های ویروس در بدن شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی