ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

بلومبرگ: اپل شاید برخی مدل‌های آیفون 14 را بدون درگاه سیم‌کارت عرضه کند

خبرنگار بلومبرگ می‌گوید اپل در نظر دارد که از سری آیفون 14 یا 15، شکاف سیم کارت را از برخی از گوشی‌های خود حذف کند.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۰:۳۰

اپل در داخل شرکت ایده عرضه چند مدل آیفون بدون شکاف سیم کارت را مطرح و بررسی کرده است. گزارشی تازه می‌گوید این تصمیم بخشی از تلاش کوپرتینویی‌ها برای حرکت به سمت سیم کارت‌های الکترونیکی خواهد بود و ممکن است از سری آیفون 14 یا 15 اجرا شود.

«مارگ گرمن» از بلومبرگ می‌گوید این احتمال وجود دارد که بعضی از مدل‌های آیفون 14 بدون شکاف سیم کارت به بازار بیایند، اما اگر این اتفاق امسال نیفتد، احتمالا سال آینده در سری آیفون 15 شاهد آن خواهیم بود. در گذشته بارها این شایعه را شنیده بودیم که شکاف سیم کارت در نهایت از آیفون حذف خواهد شد.

گرمن می‌گوید: «با آماده شدن اپراتورها برای ترغیب کاربران به استفاده از سیم‌کارت‌های دیجیتال و توکار به جای نمونه‌های فیزیکی، اپل این بار شانس بزرگ‌تری را به فناوری eSIM می‌دهد. در واقع اپل ایده حذف کامل شکاف سیم کارت فیزیکی از امسال یا سال آینده برای برخی مدل‌ها را در نظر گرفته است.»

سیم کارت آیفون 14

تغییر آیفون به توسعه eSIM کمک می‌کند

سیم کارت الکترونیکی یک سیم کارت دیجیتال است که به کاربران اجازه می‌دهد بدون نیاز به سیم کارت‌های فیزیکی به شبکه‌های سلولی اپراتورها وصل شوند. مقبولیت eSIM به سرعت در حال گسترش است، اما این فناوری هنوز در همه کشورها در دسترس نیست، بنابراین احتمالا همچنان برخی از مدل‌های آیفون تا چند سال آینده با جایگاه سیم کارت فیزیکی عرضه می‌شوند.

حذف این جایگاه می‌تواند به بهبود وضعیت مقاومت آیفون در برابر آب کمک کند و فضای بیشتری را در داخل دستگاه در اختیار مهندسان اپل قرار دهد. در حال حاضر هم برخی از مدل‌های آیفون 13 از eSIM پشتیبانی می‌کنند، اما برنامه آتی اپل بسیار بزرگ‌تر است.

این شرکت چهارشنبه همین هفته مراسمی به نام Far Out برگزار خواهد کرد تا از خانواده آیفون 14، اپل واچ سری 8 و شاید ایرپاد پرو جدید پرده بردارد. دیجیاتو هم مانند گذشته این مراسم را به صورت زنده برای شما پوشش خواهد داد.


این محتوا با حمایت اینترنت نامحدود زی‌تل تولید شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی